Ювенальні прокурори відстоюють справедливі покарання для вбивць дітей у судах всіх інстанцій

Прокурори Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора систематично забезпечують участь у розгляді Верховним Судом касаційних скарг у кримінальних провадженнях за фактами умисних вбивств неповнолітніх та замахів на умисні вбивства.

Загалом з початку року ювенальні прокурори Департаменту відстояли в касаційній інстанції Верховного Суду 8 вироків. У листопаді, підтримавши доводи ювенального прокурора, Верховний Суд відхилив касаційну скаргу засудженого до 10 років позбавлення волі батька, який у стані алкогольного сп’яніння наніс своєму 2-річному сину щонайменше 9 ножових ударів. Дитина залишилась живою.

Також, за принципової позиції прокурорів, Верховним Судом поставлена крапка у 3-річному судовому провадженні, відмовлено у задоволенні касаційної скарги та визнано законним і обґрунтованим вирок суду першої інстанції про засудження раніше неодноразово судимого до покарання у виді довічного позбавлення волі за вчинення на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин умисного вбивства з особливою жорстокістю 17-річної дівчини. Він завдав неповнолітній понад 40 ножових поранень, від яких вона померла на місці, та заволодів її майном.

Наразі планується касаційний розгляд кримінальних проваджень ще за трьома фактами умисних вбивств малолітніх дівчат та хлопчика.

Також ювенальні прокурори ефективно застосовують надані повноваження з метою оскарження судових рішень у випадках призначення кривдникам дитини необґрунтовано м’якого покарання.

Нещодавно постановою Верховного Суду задоволено касаційну скаргу прокурора та скасовано ухвалу апеляційного суду у зв’язку з невідповідністю покарання тяжкості кримінальних правопорушень та призначено новий судовий розгляд в суді апеляційної інстанції щодо засудженого, який в стані алкогольного сп’яніння вбив ножем свого знайомого, після чого позбавив життя його 5-річного сина та намагався вбити вагітну дружину, спричинивши їй ножові поранення в живіт та шию.

На даний час, за даними ЄРДР, здійснюється досудове розслідування 8727 кримінальних правопорушень вчинених стосовно дітей. Із них 2172 кримінальних правопорушення проти життя та здоров’я неповнолітніх та малолітніх потерпілих. Безпосередньо за фактами умисних вбивств та замахів на умисні вбивства дітей досудове розслідування здійснюється у 403 провадженнях, в яких процесуальними керівниками є ювенальні прокурори.

За висновками ювенальних прокурорів, численні факти вчинення батьками та особами з близького оточення умисних вбивств дітей та інших злочинів проти їх життя та здоров’я стали можливими внаслідок відсутності належного забезпечення прав та інтересів дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з боку органів та служб у справах дітей.

Наразі у 65% територіальних громад не утворені служби у справах дітей, що негативно впливає на реалізацію державної політики у сфері соціального захисту дітей. Ювенальні прокурори в судовому порядку вже зобов’язали 59 об’єднаних територіальних громад створити служби у справах дітей, ще 35 таких позовів знаходяться в судах на розгляді.

Крім того, Офіс Генерального прокурора вимагає в судовому порядку примусити Кабінет Міністрів України та Міністерство соціальної політики України виконати свої повноваження щодо забезпечення належного функціонування служб у справах дітей у новостворених об’єднаних територіальних громадах, яким в процесі децентралізації влади передані повноваження органу опіки та піклування.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини