Юшка від олігарха: на Львівщині у Західному Бузі загинула риба через скидання гарячої води з ТЕС

14.07.2021 12:23

13 липня на річці Західний Буг у районі Добротвірського водосховища активісти зафіксували масовий мор риби. Температура води у водоймі перевищила 41 градус! Екологічне лихо спровоковане скиданням гарячої води з  Добротвірської ТЕС підприємства ДТЕК. Про це повідомив заступник голови Львівського осередку ВГО «Стоп корупції» Віктор Палас.

В Західному Бузі масово гине риба через ТЕС ДТЕК Фото: СтопКор

До львівських стопкорівців звернувся керівник племінного фермерського господарства «Добротвірський рибзавод» Роман Депа. Він повідомив: на території рибовідтворювальної дільниці загинуло все живе через різке підвищення температури води поблизу Добротвірської теплоелектростанції.

«ТЕС використовує водойму для охолодження води. Гаряча вода з ТЕС виходить двома каналами. Один із них вчора просто не працював. Температура води, яку скидають у водойму, не має перевищувати 3 градуси від загальної температури водойми», — пояснює очільник рибгоспу.

zagibla riba 2
Загибель риби зафіксували поблизу Добротвірської ТЕС Фото: СтопКор

Заступник голови Львівського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Віктор Палас виїхав на місце катастрофи. Він виміряв температуру води в районі ТЕС і зафіксував критичні для усього живого показники – 41 градус Цельсія!

Пізно ввечері активісти викликали на місце представників Держекоінспекції Львівщини.

Начальник відділу експериментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Львівської області Тетяна Боднарчук зробила заміри води на вміст кисню, хімічні показники та температуру. Зафіксована нею температура води в річці  — 26,8 градуса, а біля ТЕС — близько 41! Різниця у 13 градусів перевищує гранично допустимі норми та для фауни водойми є згубною.

У результаті — риба у фермерському господарстві поблизу та в самому Західному Бузі просто «зварилася». Активісти показали на відео сотні загиблих рибин і пожовклу рослинність поблизу ТЕС. Також повідомили про сморід навколо.

Активісти приїхали до Добротвірської ТЕС, утім не змогли потрапити на територію через паркани та зачинені ворота. Вони зателефонували черговому інженеру ТЕС. Той запевнив, що всі показники в межах норми.

Громадськість викликала слідчо-оперативну групу, склали заяву про злочин.

Львівські стопкорівці припускають, що на ТЕС сталась аварія, яка потребувала термінового охолодження води. Цю версію також підтверджує зафіксований рибалками факт: другий канал скиду води не працював.  Щоб не потрапити під санкції керівництва, співробітники станції не стали вмикати аварійні насоси та охолоджувати воду до норми. З метою економії електроенергії її гарячою скинули у водойму та «приготували юшку»,  пояснюють активісти.

zagibla riba 2
Фото: СтопКор
zagibla riba 2
Фото: СтопКор

«Технічні канали – це гідротехнічні споруди для транспортування циркуляційних (теплообмінних) вод у Добротвірське водосховище.  Добротвірське водосховище є технічною водоймою, яка призначена для охолодження циркуляційних вод. Температура оборотної технічної води в оборотному каналі №2 у місці скиду у водосховище та безпосередньо на прилеглій акваторії водосховища може перевищувати природні температури води на 10-15 градусів згідно з Правилами експлуатації Добротвірського водосховища, затверджених Державним агентством водних ресурсів України 17.11.2016 року. Відповідно до замірів лабораторії, температура води у р.З.Буг на вході у водосховище 13.07.21 становила 29-30 градусів Цельсія. Також важливим фактором є температура повітря навколишнього середовища, яка становила 34-36 градусів у тіні протягом тижня», — прокоментувала ситуацію представниця Добротвірської ТЕЦ Ірина Періг.

zagibla riba 3
Фото: СтопКор

Місцеві активісти повідомили, що така ситуація на Добротвірській ТЕС ДТЕК уже стає системною.

«Перший раз зафіксовано викид критично гарячої води у водойму та масовий мор риби у 2004-му, другий – у 2014-му році. Були відкриті провадження, зафіксовані збитки державі у розмірі 67 мільйонів гривень», — розповідає Віктор Палас.

Активісти повідомили, що 14 липня через розголос на місце прибула комісія, яка з’ясовуватиме причини екологічного лиха.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини