Їм не потрібні ваші землі, вони володіють 1300 підприємствами та їдять борщ: у ВР розповіли про земреформу та іноземців

04.10.2019 12:29

Громадяни інших країн не зможуть купувати українські землі після ухвалення земельної реформи, а ставатимуть лише співзасновниками підприємств. Про це розповів голова комітету ВРУ з питань агрополітики Микола Сольський в інтерв’ю "СтопКору".

solskiy mikola
Голова комітету ВРУ з питань агрополітики - Микола Сольський

"Коли ми говоримо про іноземців, ми розуміємо, що іноземці напряму в жодному варіанті законопроєкту не зможуть купувати. Вони можуть бути співзасновниками. Є переживання, пов’язані з тим, що в іноземців є гроші, що вони будуть агресивні на ринку, що підніметься ціна на землю. Але тут треба виходити з декількох моментів. З одного боку, в нас є 40 з чимось тисяч аграрних підприємств, які тягнуть цю галузь, і там треба, по-перше – не поламати це, по-друге – підтримати й розвинути. З іншого боку, у нас є 6-7 мільйонів пайовиків, які теж мають можливість продати дорожче", – зазначив він.

Сольський також додав, що іноземні громадяни сприймаються в українських селах "за своїх", а ризики агрорейдрества з їхньої сторони мінімальні, на відміну від наших країн.

"Має бути розумний підхід до цієї справи. В Україні 1300 підприємств, які напряму належать іноземцям, що вже давно цим займаються. Це нікого насправді не лякає. Виявляється, вони спокійно живуть тут, спокійно дивляться наш телевізор, спокійно їдять борщ, їх в селах краще сприймають, ніж наших людей. Крім цього, здебільшого вони поводяться дбайливіше, уважніші до соцсфери, ніж наші.

Якщо ми зачепили тему рейдерства, я на одній зустрічі, коли говорили, що от іноземці будуть рейдерами, сказав: ну дивіться, мені важко в це повірити через два фактори. По-перше, пригадаймо факти рейдерства, де були іноземці, давайте п’ять фактів пригадаємо. Всі задумалися, не набрали 5 випадків. Тепер, кажу, давайте 100 пригадаємо, де ми всі між собою кусалися. Вони всі одразу підняли руки, у кожного було по 10-15 випадків”, – додав посадовець.

Повну версію інтерв'ю дивіться нижче:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини