Єврокомісія пропонує запровадити цифровий сертифікат імунітету від коронавірусу

Для сприяння безпечним подорожам всередині ЄС Єврокомісія запропонувала запровадити "цифровий зелений сертифікат", який би, зокрема, підтверджував імунітет від коронавірусу після вакцинації. Відповідну пропозицію регламенту ЄС представили на пресконференції у Брюсселі в середу, 17 березня, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen), а також єврокомісари з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон і з питань юстиції Дідьє Рейндерс, повідомляє кореспондент "DW".

Evrosoyuz Ukraine
Фото: SME Banking Club

"Яка функція цього сертифікату? Він показує, що людина або була вакцинована, або нещодавно здала тест, який був негативним, або ж видужала від COVID-19 і тому має антитіла", - пояснила фон дер Ляєн.

Сертифікат має уможливити безпечні подорожі.

"Пропонуючи "цифровий зелений сертифікат", ми використовуємо європейський підхід, аби забезпечити громадянам ЄС і членам їхніх сімей змогу подорожувати цього літа безпечно та з мінімумом обмежень", - зазначив Рейндерс. Він наголосив, що даний сертифікат не буде обов'язковою умовою для вільного пересування в ЄС і нікого не дискримінуватиме.

"Цифровий зелений сертифікат" буде підтверджувати, що людина вакцинувалася від коронавірусу, вилікувалася від COVID-19, а також здавала тести на SARS-CoV-2. Отримати його можна буде безкоштовно як у цифровій, так і в паперовій формі. Він міститиме QR-код, за допомогою якого можна буде перевірити автентичність сертифікату.

Регламенти ЄС мають пряму дію на території всього об'єднання, їх не потрібно впроваджувати національними законами, як це відбувається з директивами ЄС. Для набуття чинності регламент ще мають підтримати Європарламент і Рада ЄС.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, У Києві за добу зафіксували понад 1100 нових випадків коронавірусу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини