Єврокомісія дасть Україні новий транш допомоги у розмірі € 1 млрд

01.03.2018 14:35

Єврокомісія пообіцяла Україні додатковий мільярд євро, не дивлячись на невиконані нею умови отримання попередньої фіндопомоги. Стало відомо, за яких нових умов Київ отримає кошти, та коли варто очікувати їх надходження.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 1 березня, стало відомо, що Україна отримає фінансову підтримку від Єврокомісії. Йдеться про € 1 млрд макрофінансової допомоги. Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів журналіст Рікард Йозвяк. За його словами, перший транш може надійти у період з липня по вересень поточного року.

"Європейська комісія готова запропонувати новий транш на суму 1 млрд євро України. Пропозиція, ймовірно, буде направлена до Ради Європи та Європейського парламенту на наступному тижні", – зазначив він.

Цю інформацію також підтвердив віце-президент ЄК Валдіс Добровскіс. Він наголосив, що Єврокомісія піде на такий крок, попри те, що Україна виконала не всі вимоги за попередньою програмою.

"Це вже обговорювали в кінці минулого року, коли попередня програма закінчилася і, на жаль, ми не змогли виплатити останній транш в розмірі €600 млн, оскільки не всі умови були виконані. Тому ми підготували ще одну програму макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд двома траншами, по €500 млн кожен. Зараз ми запустили всі необхідні процедури", – зауважив він.

Добровскіс у свою чергу додав, що гроші будуть надані, ймовірно, не раніше початку осені. Він також зауважив, що для отримання перших €500 млн Україні необхідно виконати умови попередньої програми.

До слова, 28 лютого Єврокомісія дала добро на виділення Україні € 24 млн макрофінансової допомоги. Гроші призначені громадянам, які постраждали внаслідок війни на Сході країни.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини