ЄСПЛ визнав обов’язкову вакцинацію законною

08.04.2021 21:45

Обов'язкову вакцинацію визнали допустимим вимогою в демократичних суспільствах. Про це сказано в рішенні Європейського суду з прав людини, передає "Соцпортал".

Vakcynaciya
Фото: Укрінформ

На думку експертів, хоч даний позов не торкався пандемії коронавіруса, але це рішення вплине на вакцинацію від COVID-19.

До суду подали сім'ї з Чехії, які виступали проти обов'язкової вакцинації дітей. У Чехії дітей обов'язково потрібно вакцинувати проти дев'яти захворювань, зокрема проти правця, кашлюку, кору і дифтерії.

Батькам, які без поважних причин не вакцинували дітей, може загрожувати штраф. Поважною причиною можуть бути медичні протипоказання. Крім того, дітей, що не були вакциновані, не допустять в дитячий сад.

В ЄСПЛ вважають, що чеські органи охорони здоров'я вводять обов'язкову вакцинацію відповідно до "найкращими інтересами дітей".

Згідно з рішенням суду, зі щеплення політика Чехії не порушує право на повагу до приватного життя відповідно до Європейської конвенції з прав людини.

Судді заявили, що мета повинна полягати в тому, щоб кожна дитина була захищена від серйозних захворювань за допомогою вакцинації або колективного імунітету.

Крім того, в ЄСПЛ пояснили, що недопуск дітей до закладів освіти є захисним механізмом, а не каральним.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Києві за добу зафіксували майже 1900 нових випадків коронавірусу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини