ЄС продовжив санкції проти Росії і Криму

18.06.2020 20:50

Європейський союз продовжив обмеження ще на рік.

Фото: Reuters

Всупереч всім надіям і зусиллям РФ з реабілітації в очах міжнародної спільноти, у четвер, 18 червня, Рада Євросоюзу продовжила санкції за незаконну анексію Криму до червня 2021 року що в умовах нинішньої кризи особливо відчутно для Росії.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter, передає "Акценти".

"Сьогодні Рада ЄС продовжила до червня 2021 року санкції проти РФ за незаконну окупацію Криму. Вдячний за це рішення. Треба підвищувати тиск за порушення прав людини, "паспортизацію", запуск залізничного сполучення через Керченську протоку, незаконні голосування в Криму", - написав глава МЗС.

Нагадаємо, дані санкції включають в себе заборону на імпорт продуктів, вироблених в Криму, в країни в ЄС. Крім того, під забороною залишаються туристичні послуги півострова і можливість інвестувати і вести бізнес на півострові, не побоюючись теж стати ізгоєм.

Крім того, ЄС обмежила експорт певних товарів і технологій для використання в Криму, зокрема в транспортній, телекомунікаційній та енергетичній галузях, наприклад для розвідки і видобутку нафти, газу і корисних копалин.

Вперше санкції щодо Росії і Криму були введені ще у 2014 році, як інструмент тиску на Росію і спосіб мирним шляхом переконати її повернути Кримський півострів. І хоча Росія не приховує, що подібні обмеження для неї обтяжливі і вона із задоволенням би від них позбулася, випускати Крим вона теж не має наміру.

Останнім часом російським дипломатам вдалося значно просунутися в переговорах з іноземними державами в плані визнання прав РФ на Крим і пом'якшення санкцій, багато хто вже готові були до того, що в цей раз санкції не продовжать, однак ЄС вибрав послідовну позицію в питанні захисту цілісності територій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини