«Йдіть, збирайте гриби-ягоди»: після нестачі зерна на 80 млн грн на полтавському елеваторі звільнили майже весь персонал

01.10.2019 11:00

Полтавщина – регіон України з розвиненим аграрним сектором. Саме тут знаходиться один з найбільших елеваторів країни. Нещодавно він міг вибухнути – внаслідок спланованої акції саботажу. Хто і як намагався приховати від новопризначеного в МінАПК керівництва масштабну схему розкрадання? Дізнавалась Христина Кришиха.

«Проблеми були, фальсифікація завезення зерна і фальсифікація оплати. І з боку державних структур, і з боку комерційних структур. Тому що люди дали пояснення, що зерно у зимовий час не завозилося, а документи це підтвердили», – розповідає в.о. генерального директора Полтавського КХП Анатолій Коваль.

Перевірку елеваторів Полтавського комбінату хлібопродуктів і, насамперед, бази № 88, ініціював новопризначений на той час директор Петро Гоголь. Тоді вперше за багато років провели фізичне вимірювання фактичного обсягу зерна, що перебуває на зберіганні. Усе виміряли, вийшло 5,5 тисяч тонн. Але за документами його було майже уп’ятеро більше.

«24 тисячі майже. Ось це така різниця недостачі. Але цю недостачу можна було списати на те, що зерно згоріло. Але вже коли я прийшов, ми почали його рятувати», – згадує головний інженер підприємства Павло Заєць.

Нестачу намагались замаскувати катастрофою

До рук журналістів «СтопКору» потрапив акт перевірки, яка повністю підтвердила все, про що розповів головний інженер. Загальна сума збитків тільки за виявленими фактами становила понад 80 мільйонів гривень.

Фактично, цю нестачу планували повісити на новопризначеного директора. Але завадили головний інженер та частина персоналу підприємства. Спротив працівників придушили адміністративно – відправивши у безоплатну відпустку або звільнивши незгодних брати участь у злочині.

«Щоб цю схему задіяти, керівництво, зокрема Старих, Берізка і Карпенко, вчинили ось як. Вони прийняли зерно, максимум, скільки їм фактично хто завіз. Запустивши машини, наступного дня Карпенко зібрав всіх людей і сказав: «У нас немає чим платити зарплату. Будь ласка, йдіть собі збирайте гриби-ягоди, за це живіть». Вони вигнали всіх працівників з роботи. Звільнили всіх!», – додає пан Заєць.

За словами головного інженера, старе керівництво елеватора зробило це задля того, щоб згодом нагнати якомога більше повітря і потихеньку зупинити технологічний ланцюжок, що могло перетворитися на страшну катастрофу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини