«Якщо тебе не може захистити влада, захисти себе сам» – керівник агрокорпорації, що постраждала від рейдерів

28.08.2018 17:04

Експерти запевняють – в Україні епідемія агрорейдерства. Ефективним методом боротьби з атаками вважають ведення декількох паралельних процесів, а саме – кримінального, адміністративного, цивільного, господарського, накладення арешту: це не дозволить рейдерам здійснити перепродаж майна, корпоративних прав.

«У більшості випадків рейдери не полюбляють робити дії, пов’язані зі зміною корпоративних прав. Для них простішим є збір врожаю на корінні, тобто це така собі схема, коли вночі з’являються представники невідомої аграрної компанії, які приїжджають зі своїми комбайнами та починають збирати врожай», - інформує юрист Володимир Юрко.

У минулому році саме так намагалися захопити приватне сільськогосподарське підприємство «Троянівське», що на Житомирщині. Власники і досі не відпрацювали збитки.

Втім, є методи ще жорсткіші – зі зброєю та силовою підтримкою прямісінько до головного директора. Саме так не раз вдиралися до керівника агрокорпорації «П'ятихатська» Олександра Поворознюка. Його підприємство і справді ласий шматочок – 15 тисяч гектарів, велика ферма та новітнє обладнання. Справжня маленька Швейцарія посеред Кіровоградщини, бо працюють тут без корупції та тіньових афер.

«Коли до мене перший раз приїхали і хотіли забрати хазяйство – я думав, що це кіно і не сприйняв його всерйоз, а коли побачив усі ці реалії і наскільки це серйозно, то просто зрозумів, напевно, що в нашій країні, якщо тебе не може захистити влада, то треба якісь способи шукати, щоб ти захистив сам себе», - згадує пан Олександр.

Дізнавайтесь подробиці зі спеціального відеоматеріалу:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X