“Яким макаром?”, – на Прикарпатті керівник поліції при журналістах почав захищати інтереси агрорейдерів (фото)

Керівник Коломийського відділу поліції ледь не виправдовує рейдерів, які захопили територію Національної академії аграрних наук України. Про це повідомляє з Прикарпаття журналіст "СтопКору" Наталія Дігтяр.

У НААН стверджують, що поліція нічого не робить у боротьбі з рейдерами Фото: СтопКор

"Яким макаром ви здійснюєте господарську діяльність на цих землях та проводите мізерні надходження до бюджету – це ще треба перевірити!", – таку фразу кинув правоохоронець представника НААН у присутності знімальної групи.

Керівник Коломийського відділу поліції Фото: СтопКор

Зазначимо, що на Прикарпатті рейдери під прикриттям поліції в інтересах депутата ВРУ Володимира Тимофійчука та його родини здійснили захоплення земель Національної академії аграрних наук України.

На території Коломийської міської ради ще з 1956 року НААН мала в постійному користуванні більше ніж 700 гектарів якісних меліорованих та особливо цінних земель державної власності. Однак 22 серпня 2019 року група осіб від народного депутата Володимира Тимофійчука із використанням сільськогосподарської техніки самовільно захопила земельні ділянки НААН та розпочали їхній обробіток для підготовки під посів сільськогосподарських культур. Попри намагання працівників наукової установи НААН зупинити рейдерське захоплення шляхом звернення до правоохоронних органів, місцева поліція, зволікаючи з прийняттям заяви про злочин, так і не відкрила кримінальне провадження.

Начальник Коломийської поліції Остап Білейчук під прикриттям заступника обласного прокурора та його кума Едуарда Гануляка заблокував техніку підрядної організації наукової установи НААН, яка виконувала завдання останньої. Слід зазначити, що Едуарда Гануляка звільнили з посади заступника начальника слідчого управління поліції області за ганебний вчинок.

Група разом із поліцією прибула на території НААН Фото: СтопКор

При цьому загін поліції, прибувши, не тільки не зупинив техніку рейдерів, але й сприяв у продовженні її роботи. Неодноразові звернення представників від НААН з проханням звернути увагу на відповідні ухвали місцевого господарського суду, які забороняють вчинення будь-яких дій щодо цих земель, проігноровано не тільки рядовими поліцейськими, але і начальником Коломийського відділку. Навіть наявність кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду не змусила поліцейських розпочати розслідування та зупинити безлад.

На полях працювала техніка Фото: СтопКор
Активісти зафіксували на відео роботу техніки на полях

"Маючи прикриття від місцевої поліції, та через відсутність належного реагування інших правоохоронних органів, особи, пов'язані з народним депутатом, продовжили рейдерське захоплення і 23 та 24 серпня цього року. Збільшивши кількість техніки, рейдери знищують раніше здійснені сільськогосподарські операції наукової установи, чим завдають багатомільйонних збитків державі", – розповіла журналістка

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини