Яка ще небезпека? – Голова ЛОДА попався на незнанні законів, виступаючи за будівництво норкової ферми в області

У вівторок, 11 грудня, відбулась зустріч голови ЛОДА Олега Синютки та його заступника Ростислава Замлинського з представниками Львівського осередку "Стоп Корупції" Андрієм Туркою та Віктором Паласом, головою Шнирівської сільської ради Андрієм Іванівим, представником громади села Язлівчик Бродівського району та депутатом ВР.

В рамках зустрічі обговорили "за" і "проти" будівництва норкової ферми, яку планують зводити на Львівщині.

Голова ЛОДА зробив заяву, у якій повідомив, що громадяни Львівщини мають бути зацікавлені у закордонних інвестиціях, які прийдуть в область у зв’язку з будівництвом ферми. Також він зазначив, що проект найімовірніше передбачатиме робочі місця для людей. Синютка зауважив, що всіляко підтримує ініціативу дотримання екологічних норм та вважає, що виробництво не має зашкодити здоров’ю населення.

Голова Шнирівської сільської ради Андрій Іванів зі свого боку застеріг голову ЛОДА щодо ймовірних екологічних ризиків, пов’язаних із майбутньою фермою. Адже, як привселюдно заявляли інвестори на громадських слуханнях 30 жовтня та на засіданні сесії Язлівчицької сільської ради 27 листопада, проект передбачає поголів’я норок у кількості близько 300 тисяч. При цьому, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 28 серпня 2013 року №808, ч. 23, ця діяльність становить підвищену екологічну небезпеку.

Крім того, за словами активістів, на слуханнях та сесії представники інвесторів не вказали в проекті жодних очисних споруд, а також не надали нікому документацію з планом будівництва майбутнього підприємства.

"Ми вже 2 тижні просимо представників інвестора надати нам документи, вони обіцяють та не дають, а на двох слуханнях лише говорять, що документи будуть представлені. Однак у тому, що вони показували, вже можна побачити нехтування законами" – зазначив Віктор Палас.

Також під час зустрічі голова ЛОДА та його заступник повідомили про те, що теж не мають документації від потенційного інвестора. А на зауваження Андрія Іваніва вони попросили представити законодавчий акт, на який він посилався у своїх твердженнях.

До кінця дня документ із посиланням на постанову Кабміну №808 був сформований.

"Ми є послідовними у своїх кроках, тож сформували документ та подали його голові ЛОДА. Він був зареєстрований у відповідному порядку у відділі звернення громадян. Необхідність цих заходів викликала здивування щодо того, що очільник області не володіє відповідними знаннями, якими, на нашу думку, мав би володіти" – зауважив Віктор Палас.

Раніше "СтопКор" писав: "Найбільша норкова ферма в Україні: зарплатня в 10 тисяч чи отруйне довкілля?".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини