Як захистити свій гаджет від зламу: 4 поради від експертів із кібербезпеки

15.04.2021 18:00

Антивіруси й паролі – не панацея від цифрових злодіїв. Адже якщо ваша інформація комусь дуже потрібна, вони не стануть на заваді. Як розвинена кібербезпека в Україні, чи захищені ми від хакерських нападів і як працює законодавство у цій сфері? Дізнавайтесь із матеріалу Асі Клітної.

Журналіст Юрій Колесников зазначає: у даркнеті купити інформацію можна дешевше, ніж деінде.

«У даркнеті можна за цілком прийнятні кошти придбати інформацію про людину. При чому це не якісь захмарні гроші. Принаймні, я ніколи не стикався з тим, щоб інформація, яка була потрібна мені як журналісту, коштувала дорожче, ніж сто доларів. У мене був момент, коли я це купував в часи Ющенка, в оперів, мені така ж саме інформація коштувала триста», – зазначає він.

cyber_4
Юрій Колесников Фото: СтопКор

Нещодавно головна редакторка програм «Схеми», Наталка Седлецька виграла в Європейському суді з прав людини справу проти ГПУ, слідчі якої у 2018 році хотіли отримати доступ до даних з її телефона. Наразі Україна має відшкодувати Наталці 2350 євро судових та юридичних витрат та 4500 євро моральної компенсації.

А наша судова система готова захищати наші персональні дані? Юрій Колесников сміється – буквально за кілька днів до нашого з ним інтерв'ю його теж намагалися хакнути. А тому він має декілька порад, як забезпечити свою власну кібербезпеку.

«Мінімізувати свої дані про себе в соцмережах – це перше правило. Тобто викладати з помилками дати народження, спотворити дати народження і місце. Тому що з цього відбувається відпрацювання в разі, коли щось від вас потрібно. Принцип мінімізації такий – має бути повне враження, що про себе ти виклав все. Тобто має бути завершеність інформації. Або дати про себе таку інформацію, яку далі не захочеться перевіряти», – радить Юрій.

Друга рекомендація – завжди оновлювати операційну систему, адже на телефоні, на комп'ютерах майже кожне оновлення пов'язано з оновленням сервісів безпеки.

Третя порада: правильні паролі. Є програми, які підбирають прості паролі, які не зашифровані, без спецсимволів, літер тощо.

І, нарешті, ще четверта небезпека, якої треба уникати – це безкоштовний вай-фай «від сусіда».

«Як тільки ти під'єднуєшся до безкоштовного вай-фай, тебе навіть зламувати не треба – сусід, маючи до нього доступ, може витягнути все. Навіть дані того ж фейсбуку з підвищеною безпекою все одно через вай-фай можуть бути вкрадені», – наголошує експерт.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини