Як вкладати гроші в біткоїн: 3 стратегії для новачка 

23.03.2021 12:06

Чим складніші і потенційно вигідніші підходи до роботи з криптовалютами, тим вище ризик втратити гроші недосвідченому інвестору. Які варіанти більше підійдуть починаючим користувачам і що можна спробувати вже зараз.

bitcoin
Фото: Reuters

Користувачі, які недавно почали працювати з криптовалюта, як правило, втрачають на ній гроші. Цьому може бути багато причин. Піддаючись емоціям, новачки можуть надходити нераціонально і робити помилки в гонитві за швидким прибутком. До значних втрат також призводить невміння контролювати ризики.

Уникнути контрпродуктивною торгівлі можна за допомогою простих стратегій, які посильні навіть новачкові. Редакція «РБК-крипт» запропонувала експертам, які працюють в криптоіндустріі не перший рік, поділитися своїм досвідом.

Купити і забути

Можливо, найпростіша стратегія з криптовалюта - купити її і залишити в якості інвестиції на довгий термін. Такий варіант запропонував керівник дата-центру Six Nines Сергій Трошин. Він зазначив, що в даному випадку в актив вкладаються гроші, які не знадобляться на життя найближчим часом. Інакше, в разі падіння вартості монети, доведеться продавати її в збиток.

«Стратегія передбачає довгострокові вкладення в блакитні фішки криптовалютного ринку, наприклад, BTC, в очікуванні зростання ціни в наступні роки. Сюди інвестуються довгі гроші, які інвестор не забирає в разі, якщо хоче поїхати відпочивати або купити КАСКО на свій автомобіль. Горизонт таких інвестицій від 5 років », - пояснив Трошин.

Навіть при покупці біткоїнів на довгий термін важливо вибрати правильний момент. Наприклад, інвестори, які прийшли на крипторинок в кінці 2017 року і набули монети за максимальною ціною, до цих по не отримали можливість продати їх хоча б без збитку. Знайти відповідний момент може допомогти наступна стратегія - усереднення.

Усереднення

Знайти ідеальний момент для покупки біткоїни буквально неможливо. З якої б ціною трейдер не придбав актив, з високою ймовірністю вона знизиться, перш ніж перейти в фазу довгострокового зростання. Тому деякі інвестори використовують стратегію «усереднення».

Працює ця стратегія так: користувач розбиває свій капітал на кілька частин і купує на них біткоїни протягом часу. Таким чином, якщо ціна активу опуститься, можна використовувати це як можливість і придбати ще монети. У цьому випадку середня ціна покупки BTC знизиться.

Кожен користувач може сам визначити, наскільки частин він розділить капітал. Чим їх більше - тим більше усередненої вийде ціна. Найоптимальніший варіант - інвестувати в BTC кожен день по $ 10. Таку стратегію запропонував Олександр Хвойницький, директор по маркетингу криптовалютного p2p-майданчика Chatex.

bitcoin
Фото: РИА

«Найпростіша стратегія для новачків - це кожен день купувати біткоїни на $ 10. Не витрачати час на інші активи, не витрачати кошти на валюти, про які відомо менше і які так давно на ринку, як біткоїни. Просто в щоденному режимі купувати найвідомішу цифрову валюту. У довгостроковій стратегії такий підхід себе завжди виправдовує », - рекомендує Хвойницький.

Трошин також рекомендував купувати біткоїни щодня і на невеликі суми. Він зазначив, що почати з цієї стратегії можна вже зараз - на користь подорожчання криптовалюта говорить позитивний новинний фон, халвінг і політика центробанків, які друкують гроші, тим самим знецінюючи їх. Однак важливо завжди мати капітал на випадок, якщо ціна BTC впаде в два рази і більше.

Диверсифікація

Інвестувати можна не тільки в біткоїни. Навпаки, розділивши капітал між BTC і іншими криптовалюта, можна витягти більш високий прибуток. Втім, ризики в такому випадку теж зростають. Це пов'язано з волатильністю. У альткоінов цей показник значно вищий, ніж у головній цифровий монети.

Наприклад, 12-13 березня цього року ціна біткоїни падала з $ 8000 до $ 3800 - на 53%. У той же час Ethereum подешевшав на 60%, з $ 213 до $ 86. Тоді альткоін втратив більше вартості, ніж перша криптовалюта, зате до поточного моменту він подорожчав значно сильніше. Зростання ETH з березневого обвалу склав 345%, BTC - 250%.

Трошин додав, що завдяки диверсифікації можна ребалансувати інвестиційний портфель. Наприклад, якщо одна з включених в нього криптовалюта різко подорожчала, можна тимчасово зафіксувати по ній прибуток і перевести капітал в інші монети.

«Ця стратегія включає можливість ребалансировки портфеля. Трейдер додає в портфель широкий набір криптоактивів з можливістю в будь-який момент щось продати в залежності від динаміки курсів. Розрахунок той же - з часом ринок зростає, але при цьому збереже у інвестора відчуття контролю над ситуацією », - пояснив Трошин.

Хвойницький запропонував крім біткоїни інвестувати в криптовалюта з новими блокчейнамі. Вони відрізняються від старих альткоінов новішими технологіями і мають більший потенціал прибутковості.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, журналісти показали хороми 16-річного сина Лукашенка у Палаці Незалежності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини