Як виявити і зупинити піщаного нелегала – декілька порад, які допоможуть зберегти життя

10.06.2019 13:43

Автор: Ігор Бондарчук, правозахисник

Декілька порад, які допоможуть Вам вберегти не тільки надра народу України, а й своє життя.

Нелегальний видобуток піщаної суміші – це здійснення самовільної, без належних дозвільних документів, господарської діяльності за допомогою спецтехніки, з метою отримання надприбутків від реалізації видобутих нерудних корисних копалин.

ЯКИЙ БУВАЄ ПІСОК?
* Пісок середньозернистий — пісок з розміром зерен 0,25—0,5 мм.
* Пісок стандартний — фракція або суміш фракцій піску кварцового, що вміщує округлі зерна з нормованим зерновим та хімічним складом. Призначається для випробування цементу.
* Річковий пісок – це будівельний пісок, який здобутий з річища водойм, що відрізняється високим ступенем очищення і відсутністю сторонніх включень, глинистих домішок і дрібних каменів.
* Кар'єрний митий пісок – пісок, видобутий в кар'єрі шляхом промивання великою кількістю води, внаслідок чого з нього вимивається глина і пилоподібні частки.
* Кар'єрний сіяний пісок – це видобутий в кар'єрі просіяний пісок, очищений від каменів і великих фракцій. Кар'єрний сіяний пісок широко застосовується при виробництві розчину для кладки, штукатурних і фундаментних робіт. А також в приготуванні асфальтобетонних сумішей.
* Будівельний пісок, згідно з ГОСТ 8736-2014, це неорганічний сипучий матеріал з розміром зерен до 5 мм, утворюється внаслідок природного руйнування скельних гірських порід і отримується при розробці піщаних і піщано-гравійних родовищ без використання або з використанням спеціального збагачувального обладнання.

ЯК ВИЯВИТИ НЕЛЕГАЛА?
1. Перевірити Державний земельний кадастр та цільове призначення у публічній кадастровій карті.
2. Встановити в межах чи поза межами населеного пункту точку та звернутися за поясненнями до органу місцевого самоврядування.
3. Встановити на сайті Держгеонадр (на інтерактивній карті), чи є відповідна пляма на спроектованій поверхні, яка дозволяє видобуток (підтверджується офіційним дозволом) і зіставити з кадастровою картою.
4. З'ясувати, яка компанія здійснює видобуток піщаної суміші та відстежити її в пошуковику.
5. Направити запит в ДАБІ щодо законності розміщення на земельній ділянці споруд та будівель.
6. Встановити, чи здійснюється вивезення піску з нелегальної точки видобутку, спробувати знайти перевізника та фото ТТН.
7. Викликати поліцію і СОГ.
8. БЕЗ ПОЛІЦІЇ НА ТОЧКУ РОБОТИ НЕЛЕГАЛІВ НЕ ЗАХОДИТИ.
9. Спільно з поліцією встановити порушення та здійснити фотофіксацію наданих для ознайомлення документів.
10. В разі виявлення порушень вимагати в поліції у рамках проведення ОМП вилучити злочинне знаряддя і транспортувати на штрафмайданчик або ж залишити на відповідальне зберігання власнику.
11. ПОКИДАТИ ТОЧКУ ПІСКУ ТІЛЬКИ З ПРАЦІВНИКАМИ ПОЛІЦІЇ.
12. Контролювати слідчого, який протягом доби має звернутися до суду з клопотанням про накладення арешту на знаряддя вчинення злочину.
13. Прийти в суд на засідання до слідчого судді й спробувати донести позицію громадськості, не порушуючи правила судового розпорядку.

Проте слідчий суддя задовольняє лише 10% клопотань про накладення арешту на техніку піщаних нелегалів. Далі буде...

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X