Як відрізнити глину від асфальту: у столиці «Укравтодор» навчав активістів (відео)

10.07.2020 17:33

10 липня у Києві відбувся вебінар «Громадський моніторинг якості українських доріг». Представники «Укравтодору» та ГО «Стоп Корупції» разом з громадськими активістами обговорили можливості співпраці і що можна зробити кожному громадянину.

ukravtodor vebinar
У центральному офісі "Стоп корупції" теж слухали вебінар "Укравтодору" Фото: СтопКор

До вебінару долучилися активісти ГО «Стоп корупції» з наступних міст:

Ізюм, Коростень, Бориспіль, Монастирище, Кременчук, Славутич, Рівне, Харків, Марганець, Генічеськ, Святогірськ, Печерський, Лебедин, Львів, Бровари та Кропивницький.

Представники цих регіонів у майбутньому передаватимуть інформацію «Укравтодору» – у разі виявлення порушень або неякісної роботи підрядника.

«Зараз функцію контролю фактично здійснює замовник. Це буде реорганізовуватись – з цього року «Укравтодор» залучатиме незалежний технічний нагляд, адже було багато нарікань через самоконтроль служби», – зауважив директор ДП «ДерждорНДІ» Артем Безуглий.

За його словами, діяльність громадських організацій наразі дуже важлива. При цьому представникам потрібно дотримуватись усіх стандартів та користуватись посібником ДБН, наказом Міністерства інфраструктури України та індексами експлуатаційного стану дороги. Візуально можна оцінити, потрібен поточний ремонт або капітальний.

ukravtodor vebinar
Фото: СтопКор

«Автодор» розробив інтерактивну мапу, де можна створити звернення, надаючи координати та фото. Потім можна прослідкувати, чи розв'язана проблема.

На мапі є можливість переглянути контракт та договір ремонтних робіт.

«Навіть якщо візуально ви бачите невідповідність стандартам у процесі будівництва, це можна повідомити інженеру технічного нагляду. Він має право зробити відповідні записи у журналах виконаннях робіт, які перевіряють представники ДАБІ. При значних порушеннях інженер має видати приписи і у разі необхідності зупинити роботу», – зазначив перший заступник директора Анатолій Цинка.

Переглянути повну версію вебінару можна нижче:

Нагадаємо, за 5 років існування проєкту «Стоп корупції» в Україні відкрили 69 регіональних осередків, що вже працюють у найвіддаленіших куточках країни.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини