Як в Україні місцеві ради перетворюють на “клуби інтересів” – підсумки WikiInvestigation

Верховну Раду часто асоціюють з певним клубом, де олігархи й монополісти захищають власні активи та майже завжди це відбувається коштом платників податків. А тепер уявіть собі, скільки таких "клубів інтересів" у регіонах. Громадські детективи команди IDF WikiInvestigation дослідили конфлікти інтересів по всій Україні.

Розслідування проведено у рамках спільного проекту IDF та "СтопКору".

Нагадаємо, ГО "Стоп Корупції" є членом партнерської мережі Innovation Development Foundation, що спільно реалізує підтриманий Євросоюзом проект "Сприяння запобіганню корупції за допомогою залучення громадянського активізму на місцевому рівні" (Supporting Prevention of Corruption and Investigation through civic engagement on a local level), який передбачає створення онлайн-платформи для спільного дослідження корупційних кейсів місцевими громадськими активістами.

"Наша методика дослідження ґрунтувалась на тому, що ми через сайт ЦВК встановлювали, в яких міських радах працюють депутати, які задіяні на одному підприємстві. Ми досліджували всі міські, районні у містах. селищні, районні ради. Тобто це була грандіозна робота, проведена повністю по всій Україні", – розповідає центральний координатор проекту IDF WikiInvestigation у соціальній сфері Людмила Євсеєнко.

За півроку громадські детективи знайшли 28 таких випадків по всій Україні. В жодному з них депутати не заявили про конфлікт інтересів. У більшості випадків депутати голосували в інтересах компаній холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. В інших – в угоду місцевим держпідприємствам.
Інші олігархи теж спокусилися на власних ручних депутатів.

У Покровську Дніпропетровської області третина депутатів працює на місцевому гірничо-збагачувальному комбінаті. Торік дев’ятеро з них проголосували за відведення земельної ділянки цьому підприємству. Не заявивши про конфлікт інтересів.

А в Марганці депутати, які працюють на місцевому ГЗК, проголосували за відновлення меж земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні цього підприємства. Заявити про конфлікт інтересів вони теж забули.

За даними сервісу Youcontrol, обидва підприємства пов’язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського та "ІстВан" Віктора Пінчука.
Про ці та інші випадки конфлікту інтересів по всій Україні – у розслідуванні Артема Лагутенка:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини