Як убезпечити своє житло від злодіїв

11.06.2020 11:50

Нарешті запанувало літо, світ поступово оговтується від карантину, українці вже отримали можливість подорожувати всередині країни, а скоро матимуть змогу поїхати й за кордон. Відтак гостро постає питання, як людям, які збираються у відпустку, убезпечити свою оселю від непроханих гостей. І ось що радять з цього приводу одеські поліцейські.

«Дієвим способом, який допоможе убезпечити житло від протиправних посягань, є постійний нагляд за ним, - говорить начальник Київського відділу поліції Вячеслав Барба. – Їдете у відпустку – доручіть наглядати за квартирою родичам, сусідам чи охоронній фірмі».

Залишаючи домівку, переконайтеся, що зачинили балконні та вхідні двері й вікна. По можливості обладнайте їх решітками та сигналізацією. Витрати на такі засоби охорони значно менші, ніж збитки від крадіїв.

Не давайте ключі від оселі стороннім особам, а в разі втрати – не відновлюйте їх, а замініть замки.

Не тримайте гроші і коштовності в одному місці. Пам’ятайте, що, проникнувши в домівку, зловмисники, в першу чергу, обстежують меблі і кухонне приладдя. Тож за можливості зберігайте цінності в сейфах або банківських установах.

Під час спілкування в соціальних мережах майте на увазі, що ваші пости читають не тільки друзі, а й ті, хто підшукує потенційну жертву. Тому не афішуйте своїх доходів та не розповідайте про наміри щодо подорожей, відряджень тощо.

Якщо у вашій оселі все ж побували злочинці, не чіпайте нічого руками, а відразу ж телефонуйте в поліцію.

«Правоохоронці постійно проводять заходи щодо розкриття та попередження квартирних крадіжок, - розповідає В'ячеслав Барба. - Приміром, нещодавно було проведено низку обшуків у підозрюваних в причетності до таких злочинів, під час яких вилучені відмички та інші речові докази протиправної діяльності».

Не останню роль у боротьбі зі злочинністю відіграє і допомога громадськості. Тому звертайте увагу на підозрілих осіб у своїх дворах, транспортні засоби, які не належать жодному з мешканців, проте тривалий час знаходяться біля ваших будинків, і повідомляйте про них за номером 102.

Київський відділ поліції в м. Одесі

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини