Як «розбазарити» ринок: у Броварах колишнє державне торгове підприємство за безцінь віддали в приватні руки

22.08.2019 12:00

Яскравий приклад відпрацьованої схеми ліквідації державного майна – «Броварський оптовий ринок». Колись він був на балансі «Агроспецсервісу», нині – приватний. Та приватизація відбулась вкрай непрозоро, вважає в.о. директора ДА «Агроспецсервіс» Олексій Шаповал.

«Керівники міністерства АПК, керівники ДП «Агроспецсервіс» у 2010 році у змові з посадовими особами Фонду держмайна, тоді очолювала його, здається, Самсоненко, взяли й вивели його зі складу держпідприємства», - розповідає пан Шаповал.

А це аж 12 тисяч квадратних метрів території з різноманітними ангарами і складами для зберігання овочів та фруктів. Цей ринок цілком забезпечував потреби міста Бровари і навіть частину Києва.

А ось як усе це віддали у приватні руки: «Броварський оптовий ринок» виводять з підприємства «Агроспецсервіс» і він стає самостійним державним підприємством. Водночас створюється приватне товариство з обмеженою відповідальністю з ідентичною назвою «Броварський оптовий ринок» і вже від приватної ТОВ цей ринок передають в оренду приватній структурі. Сума орендної плати ну дуже комічна – 17 тисяч 275 гривень в місяць за цілих 12 тисяч квадратів землі зі складами, тобто 1 грн 44 копійки за 1 квадратний метр.

Схема "розбазарення" ринку

Наразі спектр діяльності цього підприємства взагалі незрозумілий. Тут все до купи. Гуртова торгівля рибою і солодощами, гаражі для ремонту автомобілів, столярний цех, магазинчики, склади під зерно.

Журналісти «СтопКору» хотіли уточнити цей момент у керівництва. Але з’ясувалося, що усі разом з бухгалтерією пішли у колективну відпустку. За головного залишився… тільки охоронець.

Тутешні продавці теж небагатослівні. Від камер ховаються, кому платять за оренду – не зізнаються. І найцікавіше, що вдалося виявити знімальні групі: деякі приміщення «Броварського оптового ринку» вже навіть встигли продати.

Та попри беззаперечні докази незаконних дій правоохоронні органи не квапляться розбиратися.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини