Як нині живуть «мажори», які вступили за фальшивими ЗНО: розслідування

11.11.2019 13:37

Однією з найтемніших сторінок для вітчизняної освіти стала масштабна підробка результатів незалежного оцінювання 2016 року. Тоді «золота молодь» поповнила лоави студентів елітних вишів України. Яка подальша доля цих щасливчиків? Чи поступилися вони місцями іншим абітурієнтам після викриття корупційної схеми? І чи покарані винні? Про все це дивіться в ексклюзивному розслідуванні Марії Гураль.

До цього корупційного скандалу причетні сотні фігурантів. У серпні 2016 року прокурори ГПУ оприлюднили списки тих, кому підробили та завищили результати ЗНО.

«Наразі є всі підстави вважати, що керівники Центру оцінювання якості освіти зловживали своїм службовим становищем та скоїли ряд тяжких злочинів», – заявив тодішній генпрокурор Віктор Шокін.

Тоді подробиці грандіозної схеми вивчав журналіст «СтопКору» Кирило Вольний. Під «ковпаком» прокуратури опинилися шестеро працівників Українського центру оцінювання якості освіти – ексдиректор Ігор Лікарчук, два його заступники та три працівники технічного відділу.

Та менш ніж за місяць після викриття грандіозної схеми списки фігурантів зникли з офіційного сайту ГПУ. На щастя, не безслідно: кілька ЗМІ встигли їх передрукувати.

Зафіксовано близько 170 абітурієнтів з підробленими результатами

Тож сьогодні, через три роки, «СтопКор» намагається з’ясувати, як склалася доля цих студентів.

«Оскільки у нас на руках лише імена й прізвища, це неабияк ускладнювало роботу. Ми викреслили однофамільців, перевірили родичів і, насамперед, батьків, та, врешті виявили тих, хто вступив до навчальних закладів завдяки фальшивим оцінкам», – розповідає журналіст Марія Гураль.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X