Як не стати жертвою забудовників-аферистів: журналісти створили пам’ятку для потенційних покупців житла

19.01.2021 17:08

Мрієте стати власником квартири, але боїтеся залишитись і без грошей, і без даху над головою? Щоб не влізти у чергову аферу, ви обов’язково маєте перевірити кілька документів. «СтопКор» пропонує пам’ятку для потенційних покупців житлової нерухомості.

Насамперед, потрібно пересвідчитись у відповідному цільовому призначенні земельної ділянки. Електронна кадастрова мапа допоможе переконатися, що ділянка призначена саме під житлову забудову.

У забудовника слід попросити показати документи на землю, а також технічні умови на підключення комунікацій – електро-, водо-, газопостачання та водовідведення.

На сайті органу архітектури і містобудування вашого регіону шукайте містобудівні умови та обмеження, дозвіл на будівництво, сертифікат відповідності закінченого об’єкта проєктній документації та його готовності до здачі в експлуатацію. Важливо пам’ятати: за відсутності дозвільних документів зведення й продаж житла – незаконні.

dozvil
Без дозвільних документів продаж житла незаконний

Варто звернути увагу й на умови договору: строк закінчення будівництва та здачі об’єкту в експлуатацію, а також на можливість повернення коштів у разі невиконання забудовником його зобов’язань. Крім того, не забувайте про точний метраж житла й визначення «об’єкт житлової нерухомості».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини