Як ділили депутатські портфелі на Чернігівщині: підрахунок голосів в ОВК №207 затягнувся на три доби

30.07.2019 14:00
Як ділили депутатські портфелі на Чернігівщині: підрахунок голосів в ОВК №207 затягнувся на три доби

Одним з найскандальніших на Чернігівщині став найбільший виборчий округ № 207. Триденний підрахунок голосів, декілька повідомлень про замінування, постійні приїзди швидкої та перешкоджання роботі спостерігачів – докладніше про післявиборчу епопею на 207-му Артему Поліковському розповів керівник правозахисного сектору ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

«Ми довго контролювали передвиборчі перегони, а також самі вибори. Зокрема, за допомогою наших осередків, яких уже більш ніж 55 по всій території України. І ми можемо зробити стійкий висновок стосовно того, що порушення дійсно були», – зауважив пан Бондарчук.

Прийом дільничних виборчих комісій до ОВК розпочався одразу після голосування. Але через суперечки між членами комісії люди з протоколами та бюлетенями декілька днів чатували під сонцем і дощем в очікуванні здачі матеріалів.

«Кандидати між собою не можуть помиритися, портфелі поділити, через це люди страждають, просто чекають, поки вони між собою домовляться», – коментують представники дільничних виборчих комісій.

При цьому оцінити, що насправді відбувалося у приміщенні, було досить складно. Адже в моменти, коли ухвалювалися рішення та відбувалися перерахунки, поліція не пускала до кімнати офіційних спостерігачів. А згодом правоохоронці взагалі заблокували вхід і не випускали з приміщення вже членів ОВК.

Фото: Інформатор
Скандальна ОВК №207

Дії членів комісії інколи доходили до абсурду. Наприклад, двоє з них, нічого не пояснюючи, просто пошматували протокол.

Та попри всі негаразди комісія таки підрахувала голоси. Бюлетені відправили до ЦВК, де наразі вже опрацьовують протоколи з мокрими печатками.

Більше про це: Шопопалошоу на ОВК на Чернігівщині: журналісти-тітушки, фейкові цифри у протоколах

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X