Як ДАБІ та Мінрегіон створили штучний інформаційний вакуум для громадськості

22.02.2021 18:51

Будівельний цугцванг або "І тільки вітер гуде у дротах"

dabi_43
Фото: СтопКор

ГО «Стоп корупції» направляла безліч запитів на отримання публічної інформації та звернень з вимогами припинити порушення прав громадян щодо об’єктів СС1. А також притягнути до відповідальності посадових осіб, які створили ручне управління Реєстром будівельної діяльності і одноосібно вирішують, якому документу присвоїти реєстраційний номер, а якому ні.

Всупереч законним правам, з серпня-місяця 2020 року – ані в передбачений час, ні пізніше – змістовної відповіді ми так і не отримали. Будь-яких дій щодо усунення порушень законодавства державним органом зроблено не було.

Поза увагою залишаються і заяви, в яких зазначено перелік порушень містобудівного законодавства при видачі дозволів і сертифікатів на конкретні об'єкти будівництва.

Активісти «Стоп корупції» проявили неабияку наполегливість, намагаючись достукатися до небожителів.

«Реформування не тільки не подолало корупцію, а і перетворило на цілковиту головний біль та квест пошук зворотного зв‘язку від профільних органів влади. Зазначене твердження справедливе як для пересічних громадян, так і для громадськості. Враховуючи, що впродовж тижня громадським активістам достукатись до можновладців з Державної архбудінспекції України та профільного Міністерства не вдалося. З ранку до вечора сумарно більш ніж 500 дзвінків! Але у відповідь тільки космічний вакуум», – розповідає правозахисник Максим Томілов.

Намагання спілкуватися особисто також не принесло результату. Неодноразові спроби представників «Стоп корупції» безпосередньо на місці отримати коментарі щодо незаконної видачі документів від відповідальних посадових осіб ДАБІ України чи щодо порушень за СС1, (починаючи з в.о. голови ДАБІ Король І.М. та в.о. Директора Дозвільного Департаменту ДАБІ Горбача і закінчуючи ГІБН – Тищенко, Сабадоша та ін.), обмежувалися розмовою з охороною через зачинені двері.

Складається враження, що хтось ховається і щось приховує, а пандемія разом з ліквідаторською реформою неабияк стає у пригоді.

Але що можна вимагати від підконтрольного органу, якщо Мінрегіон (орган, який має контролювати роботу ДАБІ) працює за таким же принципом: ігнорування та порожні відписки на скарги та звернення із зазначенням фактів порушень законодавства. А створені номінально “гарячі лінії”, поштові скриньки тощо працюють тільки в одному напрямку, як чорна діра, – засмоктують в себе численні скарги та звернення без надії на відповідь, впевнений активіст.

«Кругова порука між відомствами у Міністерстві – складається враження, що вся система працює лише для проформи, стрімко перетворюючись на мильну бульбашку! Реальними не те що змінами та реформами, а й поточною роботою – ніхто займатися й не збирається», – наголошує Томілов.

Тож будівельний цугцванг, у якому зараз опинилися “великі комбінатори”, коли будь-який їхній хід призводить до погіршення ситуації, вже перетворюється на цейтнот для громадян і громадськості. І тоді залишається тільки одне: чекати на наступних “спеціалістів”, втрачаючи віру у людське обличчя і здоровий глузд кожного наступного “очільника-реформатора”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини