“Я стою їм як кістка в горлі”: голова Броварського осередку “Стоп Корупції” Роман Сімутін про тиск з боку тендерної мафії

20.11.2018 10:45

Наприкінці серпня "СтопКор" організував громадський рух "За чесні закупівлі", тож основним напрямком діяльності Романа став моніторинг закупівель Броварською міською радою. У його списку уже декілька розкритих корупційних схем. Одним з таких кейсів став і тендер на реконструкцію дитячого садочка "Оленка".

"Варто тільки звернуть увагу на дві компанії – це "Укркомплексбуд" і "Мідас". В чому суть – компанія "Мідас" вийшла з ціновою пропозицією 24 млн 600 тисяч. Вона не понижалась, торги не відбулись, а компанія "Укркомплексбуд" запропонувала цінову пропозицію 22 млн 600 тис. грн, на 2 млн менше", – розповів голова Броварського осередку "Стоп Корупції" Роман Сімутін. 

Та не дивлячись на більшу ціну, компанія "Мідас" перемогла. Причому вартість робіт ще зросла через деякий час, коли мерія уклала додаткову угоду.

"Неправомірно визнали переможцями компанію "Мідас", у засновників якої сумнівна репутація. Спочатку підписали договір на 24,5 млн грн, зарахована вартість уже дійшла до 40 млн грн", – продовжує розповідь пан Сімутін.

За словами Романа, саме цю схему зараз розігрують і з тендером на будівництво нової школи у Броварах. Про це ми розповідали у минулих випусках. Очікувана вартість освітянської споруди – 274 мільйони гривень. Та після оголошення результатів міською радою ціна може сягнути навіть півмільярда гривень.

"Я стою їм як кістка в горлі, ті схеми, які я вже просто зараз викрив, дають незворотний процес, він для них буде в значній мірі згубним і відкриває двері для нормальних, дійсно нормальних компаній, які хочуть у нас працювати", – резюмує пан Роман, - "Я хочу конкурентного поля для Броварів, щоб сюди прийшли компанії, які конкурують між собою в ціновому діапазоні та якості, а не те, що створюються комусь певні умови й замовлення виконують лише 5 чи 6 компаній, але, можна сказати, під одним брендом, під однією людиною".

Дивіться більше про це у відеоматеріалі: 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини