Сем Кіслін: “Я надам правоохоронним органам інформацію про вкрадені з бюджету України мільярди”

16.08.2019 17:37

Радник мера Нью-Йорка, американський мільярдер та один зі спонсорів Дональда Трампа Сем Кіслін в інтерв'ю із заслуженим журналістом, координатором ГО "Стоп корупції" Романом Бочкалою розповів, що має документи, які викриють українських посадовців у корупційних схемах. Йдеться, зокрема, про схему "Роттердам плюс", через яку український бюджет втратив більш ніж мільярд доларів. Кіслін приїхав не лише з викривальними доказами, але й з наміром посприяти залученню інвестицій в Україну від американських компаній. І в нього вже є план. Який? Читайте далі.

Ексклюзивне інтерв'ю Романа Бочкали з Семом Кісліним

Я розкажу правоохоронним органам все про схему "Роттердам плюс" і вже звернувся до Зеленського

Я вам можу сказати, що на "Роттердам плюс" компанія Порошенка та його люди заробили десь між 700 або 800 млн доларів, гроші пішли їм в кишені. Саму схему я, звичайно, висвітлю і буду працювати з органами, які займаються корупцією, однак тоді, коли прийде новий Генпрокурор.

Ми вже маємо випадки такі – сьогодні приходили, порядок вручали мені, що я щось знаю. Хочуть злість свою вилити на мене, що я, мовляв, говорю багато, і хочуть мене допитати. Добре, що адвокати поруч зі мною і цього не сталося. І ми написали листи й заяви в СБУ, потім президенту.

Копія звернення Кісліна до Зеленського

Ремарка адвоката Дмитра Касьяненка: "На сьогодні Сем Кіслін ініціював судові процеси, подав відповідні заяви до правоохоронних органів, не тільки в українських інституціях, але також і в міжнародних. І відповідно, та синхронна робота міжнародних організацій з боротьби з корупцією і тих організацій, які є в Україні, може сприяти одна одній і в такий спосіб подолати корупцію".

Скільки насправді вугілля було закуплено в США?

Я вчора дізнався, що тільки один пароплав для прикриття був куплений. А потім все пішло. На кожній тонні вугілля заробляли більше ніж 50 доларів. На кожній тонні вугілля! Ви розумієте, які це гроші?

Мені дуже багато відомо. І документи є у мене. Я цього прагну, щоб оприлюднити, і я це зроблю. Але поки сьогодні при владі один з корупціонерів – Луценко, я не можу. Прокуратура Президента України ще не при владі. Як тільки його призначать (Луценка – ред.), тобто знімуть з посади, я негайно все озвучу і все покажу, і все розповім. І це буде публічна інформація для людей, і тоді подивимося, що буде.

Я б хотів, звичайно, щоб такі корупціонери як Порошенко, Луценко, Турчинов – вони повинні піти у в'язницю.

Я також знайомий зі свідком №1 у справі Порошенка, яку зараз розслідують правоохоронні органи – Дмитром Крючковим. На сьогодні у нас з Дмитром є спільний бізнес, але не на території України. Ми тісно спілкуємось і я знаю, що він теж серйозно постраждав через корупційні схеми українських чиновників.

Дмитро Крючков
Крючкова помітили біля готелю "Fairmont", де зупинився Кіслін

"Звідки у молодого хлопця такі гроші?", – про мільйонні статки сина Порошенка

Луценко хотів прикрити злодійство. Між Україною та США (Міністерством юстиції США та України) укладено договір, щоб видавати злочинців. Знаєте, долар, коли він випускається Сполученими Штатами, відомо, куди він йде. Сидить міністр фінансів і сидять там сотні людей, і вони знають, які гроші й куди прийшли. Ми знаємо все. Нам просто потрібно зробити розслідування, ми знайдемо навіть гроші, щоб показати це. Куди пішли ці кошти, на які рахунки?

Ось мені стало відомо, що у сина Порошенка 55 млн доларів на рахунках. Ну звідки у молодого хлопця такі гроші? Тато подарував? Чи що? Звідки тато взяв ці гроші? Цукеркова фабрика? Чи що? Куди він подів ці гроші? Нам усе це відомо, ми знаємо, де вони знаходяться. Навіть на яких рахунках, скільки відсотків та як вони заробляються.

Cинхронна робота міжнародних організацій – не тільки формально покарати посадовців, а головне – повернути вкрадені державні кошти кредиту МВФ.

Чи реально повернути кошти в бюджет та про зустріч із Бакановим

Гроші повернути реально. Я вчора, між іншим, зустрічався з паном Бакановим, це новий голова СБУ. Я йому сказав, що буду допомагати СБУ. Він дійсно дуже вдячний, що ми прийшли та розповіли йому ситуацію. Він хороший хлопець, молодий, і я думаю, що він краще, звісно, зробить роботу, аніж попередні.

Я надам правоохоронним органам інформацію про мільйони доларів, вкрадені Порошенком та його оточенням.

Ремарка адвоката Дмитра Касьяненка: "Можна сказати, що він один з небагатьох, хто може зламати систему корупції в Україні та систему хабарів, яку побудувала влада Порошенка. І ми дуже великі надії плекаємо щодо нової влади для того, щоб змінити систему, змінити менталітет і зробити державу Україну набагато кращою, процвітаючою. І, відповідно, завдяки Сему, в Україну може зайти дуже багато інвесторів".

Сем Кіслін пообіцяв познайомити Зеленського з американськими інвесторами

Продовжує Сем Кіслін: Ось я пообіцяв пану Івану Геннадійовичу запросити, коли Зеленський буде в США, інвесторів, щоб вони прийшли послухати президента, що він має намір зробити для України. І тоді інвестори підуть сюди, вони повірять молодому президенту. І зайдуть, і допомагати тут будемо. Я буду допомагати Зеленському і буду давати йому поради.

Коли Кіслін зустрічався з Бакановим, Дмитро Крючков саме виходив з СБУ Фото: "СтопКор"

Мені вже не потрібно заробляти гроші. Я вже людина такого віку, що вже все, всі забезпечені. Я ще своїм дітям, онукам, правнукам залишу. Але я б хотів допомогти Україні, особисто Україні хотів допомогти. Я хотів би довести, що можна жити по-чесному і задовольнити людей, які мають відчувати справедливість.

Коли один краде, а другий не має на що купити хліб – це нечесно.

Ремарка адвоката Дмитра Касьяненка: У нас дуже великі надії на Зеленського, і я думаю, що Сем буде корисним в Україні з його великим багажем знань, досвіду інвестицій і, відповідно, людини, яка бачить не зсередини проблему, а ззовні.

Сем Кіслін – виходець з України, однак йому тут не раді

Україна була моєю великою Батьківщиною. Я в Одесі народився, я знаю Україну, знав ще Одесу добре, я пам'ятаю цей говір співучий. Я також обіймав великі посади в Одесі, будучи директором великого гастронома. У мене все було. Але коли ти приїжджаєш у країну, де ти народився, і тебе зупиняють і не пускають на твою малу батьківщину...

Сем Кіслін

Мене, вже літню людину, в аеропорту розвертають і кажуть: їдьте, ви хочете нашкодити Україні, ви хочете подати в суд. Ну то й що, я хотів подати в суд. Хотів!

Про війну на Донбасі

Я не політик і не хочу втручатися в ці справи. Я не знаю, що там було. На війні Порошенко дуже багато заробив, це факт відомий. І не тільки Порошенко один, багато чиновників тут.

Треба закінчувати цю війну, проте я не знаю, як і не можу підказати, тому що я не військовий і не політик.

Першочергово потрібно закрити корупцію. Звичайно, Україна не має здаватися. І Росія не хоче здаватися. Треба зробити мир. Як в Одесі кажуть: щоб усім було добре.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини