WOG «у законі»: постачальник харчів для залізниці обкрадає пасажирів

Космічні ціни за каву в паперових стаканчиках, зіпсоване молоко й бутерброди з тарганами – чим може обернутись для пасажира сніданок у швидкісному поїзді? І на які підступи здатна піти компанія-монополіст, аби не втратити чималенький і доволі легкий заробіток? Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Артема Поліковського для «СтопКору».

Потяги «Інтерсіті» від Укрзалізниці – швидко, порівняно комфортно, але не завжди дешево. А як щодо харчування в дорозі?

З березня 2016 року за їжу для пасажирів швидкісних поїздів відповідає ТОВ «ВОГ рітейл», відоме під брендом WOG кафе. Та апетити підприємства-монополіста зросли так само швидко.

У соціальних мережах можна знайти безліч негативних відгуків пасажирів як щодо смаку й ціни вогівських харчів, так і щодо якості сервісу у вагоні-ресторані.

Знімальна група «СтопКору» вирішила перевірити ці факти, вирушивши на «Інтерсіті» за маршрутом Київ-Харків. Час у дорозі – 4 години 48 хвилин. Зрозуміло, що протягом досить тривалої подорожі необхідно трохи перекусити.

Меню ВОГ-кафе можна знайти на спинці кожного сидіння. Продукти у ньому майже такі самі, як і на заправці WOG. Але от ціни чомусь геть інші. І про те, що вони постійно зростають, відверто зізнаються навіть самі офіціанти.

Ціни у ВОГ кафе в поїзді вищі, ніж на заправці

Для порівняння: ціна кави, з якою ТОВ «ВОГ рітейл» виграло тендер залізниці – 19 гривень, у сьогоднішньому меню – вже мінімум 40. Хот-дог із молочною сосискою – 35, зараз на 20 гривень дорожче. Фреш-сендвіч – 37 гривень у 2016 році, і майже 80 – цьогоріч.

Цікаво, що у кав’ярні на заправці WOG така сама кава у такому ж паперовому стаканчику коштує на 10 гривень дешевше, аніж у поїзді. Та представники компанії «ВОГ рітейл» від «обдиралівки» пасажирів відхрещуються: мовляв, ціни встановлюються перевізником.

Утім, навішати журналістам локшину на вуха навряд чи вдасться: згідно з офіційними документами, Укрзалізниця вочевидь ніяк не може впливати на цифри у меню ВОГ кафе.

У ТОВ "ВОГ Рітейл" намагались "перевести стрілки" на перевізника

Всю неприглядну правду про обслуговування та харчування пасажирів «Інтерсіті» погодились розкрити кілька людей, що знайомі з роботою компанії зсередини, але, з міркувань безпеки – лише на умовах повної анонімності.

«Ми мусили заробляти як могли. Ми розбавляли молоко, ми розбавляли каву», – зізнається колишня працівниця WOG cafe в «Інтерсіті» Ніна.

«Якщо ви не продаєте зіпсований товар, з Вас спишуть його вартість. Тобто Ви повинні його або продати, або сплатити зі своєї зарплати», – додає її колега Марк.

Але і це ще не все. Увага, якщо ви – вразлива людина або тільки що поснідали – краще далі не читати!

Як розповіли колишні офіціанти, на санітарні умови у кафе на колесах просто «забивають»: таргани у мікрохвильовках почуваються наче вдома, ба більше – пасажири неодноразово виявляли вусатих комах у щойно придбаних хот-догах.

Щоправда, навіть після такого жахіття клієнтів у ВОГ кафе не поменшало, адже жодної альтернативи все одно немає.
Наприкінці 2019 року контракт Укрзалізниці з ТОВ «ВОГ рітейл» нарешті завершується.

Тож, аби обрати постачальника на наступний рік, як і минулого разу, було оголошено прозорий тендер. За умовами закупівлі, компанія має не лише підгодовувати пасажирів, але й забезпечити якісним відеоконтентом та займатися перевезенням невеличких посилок.

Фіналістами конкурсу стали три компанії, включно із «ВОГ рітейл». На найближчому засіданні представники тендерного комітету мали розкрити конверти з ціновими пропозиціями і обрати переможця.

Проте цього не сталося, оскільки судді Волинського окружного адмінсуду піднесли залізничникам неприємний сюрприз, прийнявши наступне рішення (цитуємо):

«Заборонити Акціонерному товариству “Українська залізниця” вчиняти дії, направлені на продовження процедури проведення конкурсу. Стягувач – WOG cafe».

Волинські судді встали на бік монополіста

Керівники «Укрзалізниці» вже заявили, що подадуть апеляцію на рішення суддів. Але в який бік схиляться ваги Феміди – наразі передбачити складно.

Зі свого боку «СтопКор» обіцяє простежити за ходом справи та об’єктивно висвітлювати процес, аби завадити ненажерливому монополісту й надалі збагачуватись коштом здоров’я і безпеки українських пасажирів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини