Вижити професіоналів і повернути корупціонерів часів Януковича: як насправді Милованов реформує АПК

06.02.2020 19:31

Замінити замки й не пустити на робоче місце. Так фактично виживають з роботи заступницю директора Марію Стеценко та директора ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції».

Це унікальна лабораторія, єдина в Україні, яка видає сертифікати міжнародного зразка на експорт та імпорт продукції.

Фото: "СтопКор"

З початком реформування Міністерства АПК і підпорядкування його відомству Милованова, держпідприємство переживає постійну зміну керівників. Професіоналів, які сприяли розвитку ДП, звільняють, а на керівні посади повертають директорів, які свого часу доводили центр до зубожіння.

«До нас звернулись підлеглі колишнього керівника ДП Седова – його заступниця Марія Стеценко та юрист підприємства. Сьогодні, коли вони прийшли на роботу, виявилось, що замки на їхніх кабінетах замінили й вони не могли потрапити на робоче місце.

Виглядає як психологічний тиск і виживання кадрів, наближених до старого керівництва. На підприємстві людей доводять до звільнення. Тих, хто йде на лікарняні, шляхом погроз змушують виходити на роботу. А лікарям, які видають лікарняні, погрожують перевірками й прокуратурою, якщо вони не закриють працівникам центру документи», – зазначають правозахисники ГО «Стоп корупції», яким стало відомо про справи на підприємстві.

Фото: "СтопКор"

Уже минуло 2 місяці після ліквідації «старого» аграрного відомства і підпорядкування ДП Міністерству економічного розвитку і в ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільгоспродукції» встигли двічі переформатувати керівництво.

У жовтні 2019-го без будь-яких ґрунтовних причин Олександра Сєдова, що керував компанією протягом 1,5 року, наказом міністра Милованова замінили на Капустінського О.М. – попереднього в.о. директора, який мало не довів ДП до банкрутства.

За даними аудиту, за часів керування Олександра Капустінського персонал підприємства не забезпечувався спецодягом, лаборанти працювали в жахливих умовах. Прибутковість ДП становила лише 1,4%, а рентабельність – 2,9%.

Капустінський і цього разу протримався у кріслі недовго. Його звільнили та призначили новим «т.в.о.» його колишнього підлеглого Ігнатенка Є.М.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2019-го колишнє Міністерство аграрної політики об’єднали з Мінекономрозвитку під дахом новоствореного Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, на чолі якого став Тимофій Милованов. Крісло заступника з аграрних питань посів Тарас Висоцький.

Фото: "СтопКор"

Обидва посадовці анонсували швидке реформування й осучаснення аграрного сектору. Утім, замість обіцяного кадрового перезавантаження у владних кабінетах відбувається справжня катавасія: крісла очільників державних сільгосппідприємств посідають одіозні корупціонери часів Януковича, а ефективні директори опиняються за бортом.

Зауважимо, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» – єдина в Україні лабораторія, акредитована в Міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння ISTA, що видає сертифікати міжнародного зразка, без яких Україна не може експортувати чи імпортувати продукцію.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини