Висотці Білозір на Подолі бути? Суд дозволив будівництво

Суд скасував арешт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Мирній, 2/1 у Києві, що був накладений ухвалою слідчого судді від 7 квітня 2020 року.  

Право власності на цей об’єкт, ступінь готовності якого становить 90%, належить ТОВ "Сімекс Ентерпрайзес". 7 квітня слідчий суддя наклав на нього арешт із забороною користування, у тому числі із забороною проведення будь-яких будівельних робіт.

Суд встановив, що на ділянці площею 0,08 га на вул. Мирна 2/1 здійснюється самовільне будівництво і наклав арешт на недобудований об’єкт, який є речовим доказом у кримінальному провадженні, що розслідується Нацполіцією з квітня 2019 року.

Скасовуючи накладений арешт слідчий суддя Бугіль дійшов висновку, що "в подальшому застосуванні арешту майна відпала необхідність". Крім того, слідчий суддя зазначив, що прокурор не довів необхідність у накладенні арешту на майно.

Про це свідчить ухвала Шевченківського районного суду м. Києва від 4 травня

Так, слідчий суддя вважає, що доводи слідства, які слугували підставою для накладення арешту на майно, не відповідають фактичним обставинам, оскільки об’єкт збудований:

1) на земельній ділянці, відведеній в установленому порядку для цієї мети (суд вказав, що "цільове призначення земельної ділянки, на якій будується житловий будинок, в даному випадку – землі житлової та громадської забудови");

2) на підставі повідомлення, що дає право на виконання будівельних робіт, без порушення будівельних норм і правил (суд вказує, що органом архітектурно-будівельного контролю не було проведено перевірки і не встановлено порушень);

3) проект будівництва затверджений в установленому порядку (суд послався на проект будівництва, відповідно до якого наявна така поверховість об’єкта: підвал, 4 поверхи з антресоллю, технічні поверхи, крівля).

Втім, 31 березня Держархбудінспекція скасувала повідомлення про початок виконання будівельних робіт і реєстрацію декларації про готовність до експлуатації житлового будинку на вул. Мирна, 2/1 у Києві,  що перевищує дозволену Генпланом м. Києва поверховість на цій території.

Ділянка на вул. Мирній, 2/1 належить до території житлової садибної забудови, де дозволено будівництво житлових будинків не вище 4 поверхів. Разом з тим там будується 11-поверховий будинок.

Слідчий суддя Бугіль скасував арешт об’єкта на вул. Мирна, 2/1 за клопотанням обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Зелений замок", який на даний час є користувачем та замовником забудови вказаної ділянки.

Засновниками ОК ЖБК "Зелений замок" є син Оксани Білозір Ярослав Недзельський та колишня помічниця нардепа Білозір Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад і Йозеф Москович.

Влад і Московіч разом є співзасновниками ще трьох кооперативів – "Пріма Естейт", "Прем’єр Крістал" і "Ексон Прем’єр Шулявська".

Ділянку 0,08 га на вул. Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році отримала Оксана Білозір. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із с. Біла Церква Закарпатської області.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини