Вимагання щомісячного хабара та шахрайство – оперуповноважений Нацполіції постане перед судом 

27.05.2020 14:33

До суду скеровано обвинувальний акт відносно оперуповноваженого одного з відділів Деснянського Управління поліції  ГУ Нацполіції у місті Києві. Правоохоронець обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство) та підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 1 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

Слідством встановлено, що працівник поліції, не маючи повноважень, почав перевіряти наявність дозвільних документів у фізичної особи-підприємця, зокрема для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. За нестворення перешкод у здійсненні господарської діяльності правоохоронець спочатку вимагав 3,5 тис грн щомісячно.  Згодом збільшив суму до 11 тис грн, аргументувавши, що нібито частина грошових коштів має бути передана керівнику структурного підрозділу Деснянського Упраління поліції ГУ Нацполіції у місті Києві.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура міста Києва. Оперативний супровід - Київське міське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини