Вимагали 200 тисяч доларів: поліція затримала псевдоактивістів, які шантажували столичних забудовників

16.06.2021 10:15

Шантаж, фейкові новини та псевдоактивісти – скільки коштує «замовити» конкурента? І як медійна атака може зруйнувати цілі бізнес-імперії? В Україні почастішали випадки використання громадських організацій та інформаційних ресурсів для тиску на підприємців. Як саме це відбувається – розслідувала Марія Гураль.

Інвестори новобудови на Петропавлівській Борщагівці у передмісті Києва вклали свої заощадження у придбання квартир і от-от мають отримати довгоочікувані ключі від житла. Аж раптом з'явилися невідомі активісти, які ініціювали перевірки, мітинги та просто заблокували будівництво. При цьому вони влаштовували штучні протестні акції та чинили тиск на органи державної влади.

Проте згодом з'ясувалося: проблем із документами у забудовника не було, а «активістів» затримали правоохоронці. За даними поліції, вони тривалий час тероризували столичних забудовників, а в одного з них вимагали та навіть отримали 200 тисяч доларів США.

«Працівники департаменту захисту економіки головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва викрили злочинну групу осіб, які займалися шантажуванням забудовників. Для того, щоб перешкоджати їхній законній діяльності, вимагали від них гроші», – повідомила начальник сектору Департаменту захисту економіки Національної поліції України Наталія Калиновська.

Kalynovska
Наталія Калиновська Фото: СтопКор

Подібні схеми доволі поширені для так званих псевдоактивістів. Однак під приціл підприємливих ділків іноді потрапляє й більша риба. До прикладу, державні посадовці. Але й методи вимагання коштів тут також можуть відрізнятися.

2019 року працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції викрили осіб, які вимагали від чиновника держструктури невелику винагороду за нерозголошення інформації компрометувального характеру.

Однак буває й навпаки: спочатку на інформаційних ресурсах з'являється гучна стаття, припустимо, про представника того чи іншого бізнесу, а вже згодом йому пропонують розв'язати це питання.

Під приціл таких медіакіллерів потрапив і підприємець Андрій Бобогло, якого у фейковій публікації, що розлетілася по сотнях ЗМІ, звинуватили у схемі зі скруткою ПДА через його компанії. От тільки жодних фактів на підтвердження достовірності даної інформації не надали. Так само, як і будь-яких джерел, на які можна посилатися.

Chekmyshev
Олександр Чекмишев Фото: СтопКор

«Ідеться про елементарний шантаж, коли люди приходять з якимсь портфоліо та просто вимагають грошей. Дуже часто це відбувається для того, щоб так чи інакше вплинути на бізнес, вплинути на якісь домовленості, можливо, зробити так, щоб не були укладені якісь контракти. Задача-максимум – прибрати конкурента», – коментує медіаексперт Олександр Чекмишев.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини