Викиди шкідливих речовин на Миколаївському глиноземному заводі не перевищують норму, – Держекоінспекція

Сфабриковане опитування і відео 10-річної давнини – саме такими доказами оперують миколаївські активісти з ГО «Стоп шлам», аби відсудити у глиноземного заводу 9 мільярдів. Однак служителям Феміди цього вистачило, щоб арештувати майно. Можливо, металургійний гігант таки справді шкодить довкіллю? Чи це нова схема рейдерства? Дивіться про це у матеріалі Наталі Дігтяр.

Журналісти «СтопКору» зустрілися з керівником Держекоінспекції Південно-Західного регіону.

«Я не можу сказати, що є перевищення. У нас лабораторні дослідження показують, що є гранично допустима норма, і що перевищень там немає», – зазначив в.о. начальника Екоінспекції Віталій Караулов.

Свою думку щодо рівня захворюваності висловив і головний лікар села Галицинове, що фактично межує з Миколаївським глиноземним заводом.

«Я чув про якісь незрозумілі рухи з приводу того, що нам завод нібито якось шкодить. Але відразу вам кажу, з усією відповідальністю, що, наприклад, останній випадок раку легенів у нас був зареєстрований 6 років тому, дані щодо раку молочної залози не відрізняються від загальної статистики, яку нам надають. Тому говорити, що завод спричиняє якийсь негативний вплив на здоров'я громади, не можна», – коментує головний лікар первинної медико-санітарної допомоги с. Галициново Андрій Аліфанов.

MGZ7
Активісти "Стоп шламу" демонструють відео 10-річної давнини Фото: скріншот

Активісти «Стоп шламу» всім показують кадри, на яких миколаївська земля виглядає і дійсно жахливо – наче марсіанська пустеля, а вода у криниці – почервоніла.

Але насправді це відео 10-річної давнини. Відтоді завод чимало вклав у сучасні технології. І зараз ці ділянки виглядають зовсім інакше. А результати позапланових перевірок свідчать про норму.

MGZ8
Зараз ділянки виглядають так Фото: скріншот

«У ході здійснення позапланового заходу (контролю) 05.07.2019 року фахівцями Інспекції було здійснено виїзд на місце та проведено огляд території санітарно-захисних зон шламосховищ №2 та №1 ТОВ «МГЗ» та прилеглої території на наявність червоного пилу. При візуальному обстеженні факту наявності червоного пилу не зафіксовано», – йдеться у документі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини