Викрадена нацистами відома картина повернеться до українського музею

Викрадена в часи Другої світової війни з київського музею картина "Закохана пара" французького художника П'єра Луї Гудрона, яка згодом опинилася в США, повертається в Україну, повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

"19 лютого в Нью-Йорку Міністр закордонних справ Вадим Пристайко взяв участь в офіційній церемонії передачі українській стороні американськими правоохоронними органами картини художника П'єра Луї гудронів" Закохана пара ". За часів Другої світової війни картина була вкрадена нацистами з Київського національного музею Ханенків і згодом виявилася в США ", - йдеться в повідомленні, пише "Інтерфакс"

У МЗС зазначили, що повернення об'єкта культурної спадщини стало можливим "завдяки успішній співпраці дипломатів і спеціальних служб двох країн".

За даними ЗМІ, картина не була евакуйована з Києва під час Другої світової війни і зникла близько 1943 року. У 2013 році вона була заявлена ​​до продажу на аукціоні Дойл в Нью-Йорку, США. Представниця Музею Ханенків Олена Живкова в ході огляду картини в 2014 році знайшла позначки музею і з упевненістю зробила висновок про належність картини музею. Федеральний прокурор по Південному округу Нью-Йорка заявив про намір повернути картину Україні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини