Вибори-2020: під ЦВК мітингували представники політичної партії (фото, відео)

«ЦВК, читай конституцію!» Саме з такими гаслами 16 вересня 2020 року політична партія «Національна платформа» вчергове стала на захист своїх прав та зініціювала мітинг «Право бути обраним» під будівлею ЦВК. Причиною мітингу стало недопущення партії до виборчого процесу.

Nacionalna platforma Odarchenko
Фото: пресслужба "Національної платформи"

Згодом мітингарі вирушили до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, де відбувалося судове засідання щодо справи «Національної платформи».

Nacionalna platforma Odarchenko
Фото: пресслужба "Національної платформи"
Nacionalna platforma Odarchenko
Фото: пресслужба "Національної платформи"

Катерина Одарченко, лідер партії «Національна платформа», наголосила, що внесення партії до списку на місцеві вибори – це суто технічний момент, маніпулюючи яким ЦВК не допускає політичну силу до виборчого процесу.

Представники «Національної платформи» відстоюватимуть свої права в українських та міжнародних судах.

«Ми звернулися до Конституції, адже право бути обраним – наше конституційне право. Як і створити партію, висунути своїх кандидатів на вибори», – додала Катерина Одарченко.

Nacionalna platforma Odarchenko
Фото: пресслужба "Національної платформи"

На мітингу були присутні представники регіональних та секторальних комітетів партії, які теж не погоджуються з свавіллям бюрократичних органів влади.

«З одного боку, я хочу нас всіх привітати: якщо партію не допускають до місцевих виборів, значить – її побоюються. «Національна платформа» – друга політична сила за останні 10 років, яка пішла шляхом легального збору підписів. З чотирьох партій, яким відмовили у реєстрації, лише нашу ви бачите тут. Відповідно, інші або цим не цікавляться, або побоюються. Але політична боротьба – це завжди ризики. Це ризики, на які всі йдуть свідомо. Не буває боротьби без ризиків. Якщо хтось не готовий до цього, можливо, політика не для них», – заявив Юрій Гаврилечко, голова економічного комітету партії.

 

За словами мітингарів, внесення політичної партії до списку – суто технічний момент, яким маніпулює ЦВК. Представники «Національної платформи» відстоюють свої конституційні права в суді, однак, українські судді перебувають під тиском влади. Тому ця справа вийде на міжнародний рівень, де справедливість забезпечать загальноприйняті стандарти, а не олігархічний тиск.

«За нами не стоять жодні олігархи. Ми доб’ємось свого і на виборах нас будуть сприймати не як черговий політичний проєкт, а як дієву партію дієвих людей», – наголосив Тимур Чмерук, член економічного комітету партії.

Нагадаємо, раніше «Національна платформа» уже зіштовхувалася з обмеженням прав, зокрема, щодо реєстрації у Мін’юсті, поданні документів на реєстрацію.

Проте представники політичної сили підкреслюють, що партія утворилася чесно, методом збору підписів, а не через ребрендинг.

«Ми зробили колосальну роботу зі збору підписів, спілкувалися з місцевим активом, представниками бізнесу. При написанні програми ми дізнавалися проблематику кожного регіону. Я не дуже розумію чому з-понад 120 зареєстрованих партій саме «Національній платформі», партії, яка складається з фахівців, сильних особистостей та професіоналів, не дають можливості проводити свою діяльність та на рівні з іншими взяти участь в виборчому процесі», – заявила Ірина Копаниця, член комітету з питань соціальної політики.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини