В’ятрович: “Деолігархізація” Зеленського – це путінізація України

27.05.2021 20:22

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про статус олігархів – це спроба захопити контроль над інформаційним полем України. Про це в ефірі "Прямого" заявив народний депутат України Володимир В’ятрович.

Zelenskii
Фото: ОПУ

"Один з мотивів цього закону – усунути свого головного політичного суперника, яким є Петро Порошенко. Але там є й інші небезпеки. Мова йде про те, що цю "деолігархізацію" по суті перетворюють в путінізацію України. Річ у тому, що одним з головних мотивів і цілей цього закону є не позбавити олігархів їхнього майна, часто незаконно набутого. Не позбавити їх можливості монополізувати цілі галузі української економіки, що мало б бути. А позбавити їх засобів масової інформації. Фактично кожен з українських олігархів, відмовившись від засобів масової інформації, які розповідають певні політичні речі, моментально вибуває зі статусу олігарха", – зазначив він.

На його думку, це означає, що одним з ключових завдань цього закону для Володимира Зеленського є захоплення засобів масової інформації.

"Він не має свого якогось телеканалу, відтак він змушений іти на якісь компроміси з Коломойським, з Ахметовим і так далі. Через цей закон він намагається отримати фактично контроль над ЗМІ… Такий сценарій захоплення інформаційних каналів був чітко реалізований Путіним. Тому що на момент приходу Путіна в Росії теж були різні, зокрема, олігархічні засоби масової інформації, які між собою змагалися. Позбавивши ці ЗМІ впливу олігархів, він фактично монополізував їх…", – наголосив нардеп.

В’ятрович підкреслив, що цей законопроєкт, дуже нагадує шлях Путіна кінця 1990-х років, початку 2000-х років.

"Боюся, що ці технологи, які працюють зараз із Зеленським, саме в цей бік його спрямовують. Очевидно, що він хоче йти на другий термін. І вже всім зрозуміло, що, йдучи на другий термін, він потребує контролю над інформаційним полем України… Бажання прибрати опозиційні телеканали – очевидне, він вважає, що це полегшить його шлях до влади та монополізації влади. Тому я не бачу в цьому законі справжньої деолігархізації", – резюмував він.

Нагадаємо, народний депутат VIII скликання Борислав Береза після ознайомлення з законопроєктом "Про олігархів" заявив, що, по-перше, олігархам можна спокійно видихнути, цей закон не про них, а про медіарейдерство і про тіньовий введення цензури. По-друге, під дію цього законопроєкту потрапляють всі власники або бенефіціари активів вартістю понад мільйон прожиткових мінімумів.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, регулятор заборонив імпорт білоруської та російської електроенергії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини