Ввічливо «послали»: у Львові контроль стягнення 45 млн до бюджету зіштовхнувся з бюрократією

7 квітня регіональний підрозділ «Стоп корупції» у Львові здійснив рейд інстанціями, щоб дізнатися, на якій стадії процес примусового стягнення податкового боргу злісної неплатниці податків Лесі Софієнко. Активісти зіткнулися з бюрократією, що заважає громадському контролю стягнення мільйонів на користь держави. Про це повідомив заступник керівника львівського відокремленого підрозділу організації, журналіст і член громради при Львівському обласному управлінні ДПС Віктор Палас.

Віктор Палас біля ГУ ДПС Львівщини. Фото: СтопКор

Віктор Палас завітав до Головного управління державної податкової служби на Львівщині. Журналіст поцікавився, на якій стадії перебуває стягнення мільйонного боргу Лесі Софієнко. Адже податкова служба має усі правові підстави для примусового стягнення боргу поплічниці режиму Януковича Лесі Софієнко, яка роками приховувала статки й обдурювала державу. Протягом тривалого часу громадські активісти приїжджають до Львова й вимагають, щоб  сума мільйонного боргу була стягнута та повернута територіальній громаді.

У суді податковій службі вдалося відстояти інтереси держави. 26 січня 2021 року набрало чинності рішення Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №1.380.2019.006579, яким залишено в силі рішення Окружного  адміністративного суду міста Києва від 30 жовтня 2020 року про стягнення з Софієнко Л.С. податкового боргу у сумі понад 45,5 мільйона гривень. Однак остаточно крапку в цій справі буде поставлено лише тоді, коли податковий борг буде стягнуто та до місцевого бюджету надійдуть кошти поплічниці режиму Януковича одіозної Лесі Софієнко. Стягнути податковий борг на користь бюджету громади -  обов’язок  органів державної податкової служби України.

«Усі ми прекрасно знаємо і бачимо, як держава захищає свої інтереси, коли хтось із боржників за комуналку не платить. Є рішення суду – забирають майно. А навіть якщо немає рішення суду, то за несплату за газ – відрізають газові труби. За несплату за споживання електроенергії – відмикають від електромережі. Тобто держава застосовує такі дії з певними незручностями для громадян. Мені сьогодні цікаво, які у ДПС у Львівській області застосовують дії, коли є рішення суду на стягнення з особи, яка має майно, суму боргу у 45 млн 500 тисяч? 45 млн людина заборгувала бюджету Львівської області, тобто це можуть бути надходження!» - зазначив Віктор Палас.

В обласному управлінні податкової львівський журналіст запитав, кого призначено податковим керуючим у справі стягнення боргу Софієнко. Тобто хто з чиновників має тримати на контролі процес стягнення мільйонів на користь держави.

Утім антикорупціонера послали… за офіційним папірцем.

«Заступниця начальника  управління  роботи з податковим боргом Сапрука Роксолана повідомила, що вона не може назвати особу, що є податковим керуючим, оскільки я звернувся неофіційно. На офіційне звернення вона надасть офіційну відповідь. Посилаючись на податковий Кодекс, вона зауважила, що на момент передачі справи до державної виконавчої служби їхні повноваження закінчуються. Здійснюється тільки контроль їхнім відділом: їм повідомляють із ДВС про виконання чи невиконання рішень», - повідомив Палас.

З відповіді управління ДПС у Львівській області нашому інформагентству на запит №93 від 17.03.2021 повідомлено, що 22.03.2021 Головним Управлінням ДПС у Львівській області скеровано виконавчий лист від 17.02.2021 №1.380.2019.006579, виданий Окружним адміністративним судом м. Києва, для відкриття кримінального провадження до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Львів.

Львівські журналісти навідались до теруправління юстиції з питання боргів Софієнко. Фото: СтопКор

 Тому Віктор Палас вирушив до теруправління юстиції, аби з’ясувати там, на якій стадії процес стягнення 45,5 мільйона на користь держави.

 Журналіста «СтопКору» прийняв на особистому прийомі начальник Західного міжрегіонального управління юстиції Тарас Грень. Чиновник повідомив: інформацію надасть тільки сторонам виконавчого провадження.

«Ми надамо вам інформацією, якщо ви є стороною виконавчого провадження. Якщо ви не є стороною виконавчого провадження – то ми вам інформацію не надамо. Оскільки через вимоги закону, зокрема Закону України «Про виконавче провадження», цю інформацію ми можемо надавати тільки сторонам виконавчого провадження», - заявив начальник Західного міжрегіонального управління юстиції.

Начальник Західного міжрегіонального управління юстиції Тарас Грень зустрівся з журналістом "СтопКору". Фото: СтопКор

Таким чином, львівські активісти зіткнулися з бюрократичними перепонами, які не дають можливості проводити громадський контроль стягнення мільйонів на користь держави.

Редакція «Стоп корупції ТВ» готує офіційні запити до вказаних установ Львівщини. Про отримані офіційні відповіді повідомлятимемо.

Зазначимо, інформагентство «Стоп корупції ТВ» у рамках спільного проєкту з ГО «Стоп корупції» провело цілу низку журналістських та громадських розслідувань щодо мільйонних податкових боргів Софієнко Л.С. Упродовж останніх трьох років активісти громадської організації «Стоп корупції» контролюють справу стягнення з Софієнко Лесі Степанівни несплачених податків і зборів.

Саме тому активісти ГО «Стоп корупції» звернулися до головного управління податкової служби Львівської області зі зверненням, у якому просять забезпечити «контроль виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.10.2020 року та Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.01.2021 року в частині стягнення з Софієнко Л.С. податкового боргу у розмірі 45 560 056, 72 грн».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини