Вугілля Донбасу крадуть під прикриттям уряду Росії

19.04.2019 14:57

"СтопКор" опублікував детальний звіт про контрабанду вугілля з окупованих Росією українських територій. Узагальнивши інформацію з відкритих джерел, експерти підрахували, що перепродаж однієї тисячі тонн нелегального вугілля дозволяє заробити 50 тис. доларів, а танкер (80 тис. тонн) приносить прибуток в розмірі 4 млн дол. Всього за два останні роки з окупованих територій було вивезено, за різними оцінками, близько 15 млн тонн вугілля.

Як відомо, в березні-квітні позаминулого року підприємства українських власників перейшли під контроль фірми "Внешторгсервіс", зареєстрованої на території так званої республіки Південна Осетія. Її фактичним власником є ​​Сергій Курченко – на сьогодні основний постачальник палива в ОРДЛО.

Номінальним керівником виступає Володимир Пашков, який раніше обіймав посаду віце-губернатора Іркутської області. Крім шахт йдеться про підприємства металообробної та хімічної промисловості, а також про енергетичні компанії. Імовірно, структури Курченка вивозять половину нелегального вугілля, забезпечуючи ним, зокрема, дочірні підприємства "Газпрому".

Ще однією ключовою фігурою нелегальної торгівлі вугіллям називають російського бізнесмена Руслана Ростовцева – ділового партнера олігарха Андрія Бокарьова. Його постачання проходить через порт Усть-Луга за посередництва швейцарської компанії Karbopen. Кошти від угод надходять на рахунки компанії Besemer в Banque Cantonale de Vadoise (BDV).

Також повідомляється, що вивезення вугілля в Туреччину і Румунію організував власник компанії "Бином Д" Олександр Денисов, який діє через австрійську Lakadie Holding GMBH і британську Systemex LLP. Постачання у Польщу, Італію та Болгарію здійснюють власники "Ростовської паливної компанії" Олексій Колесников і Сергій Очкасов, які постачали вугілля компаніям TD Anthracite SP. Z O.O, Brikson Group SP. Z O.O., Avtoman LTС і Coal Energy Investment LLC.

Згадується й Віктор Донсков, який діє у зв'язці з братами Олександром та Сергієм Мельничуками. Підконтрольна їм компанія "Вугільні технології" також займається постачанням вугілля на європейські ринки.

Основним покупцем називається гонконгська компанія Grecol Ltd, за однією адресою з якої авторами помічена компанія Chinese Russian Refractory Company Limited, котра у 2015 році займалася постачанням дизельного палива в Україну.

Поміж учасників вугільних схем називаються імена Віктора Януковича, Юрія Іванющенка, Івана Аврамова, Олександра Клименка, Олексія Близнюка тощо. Так, Янукович, зокрема, може досі контролювати дві збагачувальні фабрики в окупованій Горлівці – "Узловська" і "Калінінський". А також шахту "Червона зірка" в Торезі.

Згідно з інформацією, зібраною авторами дослідження, контрабандне вугілля з Росії, Абхазії чи Білорусі потрапляє до Туреччини та Європи, а також реекспортується в Україну. Активну участь в процесі бере дочірня структура державної компанії, "РЖД Логістика".

Кураторами контрабанди українського вугілля з окупованих територій названі заступник голови уряду РФ Дмитро Козак і заступник міністра економічного розвитку Росії Сергій Назаров.

"СтопКор" глибше дослідив цю тему та дізнався як експортується та реалізується вугілля з окупованих територій до країн Європи та світу. Подробиці про це читайте в матеріалі "Як російський бізнес заробляє на викраденому українському вугіллі з окупованих територій".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини