Втратили береги: піщані нелегали змінили річище водойми у Голосіївському районі столиці

05.11.2019 10:00

Маєток неподалік із земснарядом: чи причетний заступник голови КМДА до кришування протиправної діяльності піщаних нелегалів? Та чому керівництво елітного котеджного містечка так ретельно охороняють від уваги медійників? Дізнавайтесь із нового сюжету Наталії Дігтяр.

Нагадаємо, місяць тому активісти зафіксували два земельні снаряди, що намивали пісок на річці Коник.

Щоб перевірити законність діяльності, знімальна група «СтопКору» вирушила у рейд разом із представниками комунального підприємства «Плесо». Саме це підприємство у Києві відповідає за охорону, утримання та експлуатацію земель водного фонду.

«Ні, ми не знали, що тут видобувають пісок, ми дізнались, шо десь були починання у вересні місяці, і ми відразу ж спрямували запити до прокуратури та органів поліції Голосіївського району», – запевняє інспектор КП «Плесо» Олександр Хвостіков.

Щоб ця техніка могла працювати, вона має бути під'єднана до електромережі. Тож дроти привели знімальну групу до сусіднього котеджного містечка під назвою «Коник». Охоронець і від піску, і від земснаряда, звісно ж, відхрестився.

На територію селища журналістів не пропустили, та ми вирішили дослідити діяльність піщаних нелегалів завдяки мапам з Інтернету.

А тепер стежте уважно: зафіксовано три знімки цієї ділянки із супутника. Це річка Коник у місці де ми зафіксували земснаряди – у 2005-му, 2013-му і цього року.

Так виглядала річка у 2005
В 2013 порівняно з 2005 помітне роздвоєння русла
За 3 роки русло річки Коник суттєво змінилось

Неозброєним оком видно, що річище водойми змінилося: браконьєри фактично «відгризли» шматок берега як з одного, так і з іншого боку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини