«Врятуйте УДП!»: активісти звернулися до керівництва держави через знищення Українського Дунайського пароплавства

Збитки, втрата майна Українського Дунайського пароплавства, призначення на ключові посади людей із сумнівною репутацією, знищення структур пароплавства. Ці та інші факти безглуздої політики в.о. керівника УДП Олексія Хомякова 26 травня активісти навели у зверненні до Президента України Володимира Зеленського, Голови Офісу Президента України Андрія Єрмака та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Фото: СтопКор

Зокрема, Олексія Хомякова звинувачують у руйнівній кадровій політиці.

Як з’ясували журналісти, призначення Андрія Кравцова до правління УДП неабияк шокувало моряків. Один із них зазначає: «Фірма Кравцова орендувала в УДП теплохід «Віана ду Каштелу». Він не виконав своїх зобов'язань за контрактом, не виплатив зарплату екіпажу та кинув судно заарештованим у Стамбулі. Тоді УДП зазнало збитків на 184 тисячі доларів США. І це — лише прямі збитки. Два роки судно стояло під арештом. Можете уявити, скільки це коштувало підприємству?» – пояснював інсайдер.

«З відкритих реєстрів відомо, що «Інфоланд Інкорпорейтед» – фірма, яка зареєстрована в панамському офшорі. Серед власників – Андрій Кравцов. Після того, як фірма Кравцова зірвала виконання контракту, пароплавство, де він зараз перший заступник голови правління, зазнало значних збитків. Борг за оренду судна сягнув двох мільйонів гривень, повернути покинуте в Стамбулі судно коштувало ще мільйон. Два мільйони гривень зарплати екіпажу теж довелося виплачувати державному пароплавству», – йдеться у зверненні.

Фото: СтопКор
Фото: СтопКор

Естонська компанія Zinger Shipping OU теж була ошукана через шахрайські схеми нинішнього першого заступника голови правління ПрАТ «УДП» Андрія Кравцова. Компанія зазнала збитків на суму 691 000 доларів США. Ці збитки були повністю підтверджені рішенням Лондонського арбітражу. А пан Кравцов виступав безпосереднім учасником усіх цих подій.

Активісти також звернули увагу іншого заступника Хомякова, Олександра Кравченка. Він раніше очолював дочірнє підприємство «Українського Дунайського пароплавства» у Німеччині й тоді воно втратило 49% акцій дочірньої компанії, через що він перебуває під слідством.

У інтернеті з'явилися й скандальна інформація про заступника Хомякова Павла Яценка. Миколаївські активісти кажуть: раніше він відзначився на залізниці.

Денис Жело, активіст: «У Миколаєві є залізниця, в тому числі депо та миколаївська ділянка «Одеської залізниці». На ній постійно відбуваються розкрадання дизельного палива з тепловозів. Ось він повністю «сидів» на цій схемі. Про це знали усі в Миколаєві: про те, що Паша Яценко повністю «кришує» паливний бізнес».

Однак голова правління УДП Хомяков всіляко ігнорує питання громадськості та ЗМІ щодо призначених заступників.

Також активісти повідомили інсайдерську інформацію, що свідчить про можливість втрати нерухомого майна (восьмиповерхової будівлі), що належить пароплавству, в Угорщині.

«Усі роботи та документи щодо перереєстрації майна були виконані, але з приходом до керування пана Хомякова перереєстрацію було припинено, всі доручення скасовані, керівника агенції звільнено. На теперішній час є повідомлення суду, що у зв'язку з невиконанням рішення про перереєстрацію з 15 червня буде призначено уповноваженого з примусової ліквідації, що призведе до втрати майнових прав на будівлю УДП», – повідомляють активісти.

Таким чином, очільника УДП Хомякова та його заступників підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самого себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби.

Фото: пресс-служба УДП

«Ми стурбовані всім вищевикладеним. У зв'язку з інформацією, яку ми отримали про минуле новопризначених протеже Хомякова, можна припустити, що галузь перебуває під реальною загрозою та пронизана корупцією», – резюмують представники громадськості.

У своєму зверненні активісти вимагають від очільників держави:

1. Здійснити перевірку та розслідування за викладеними фактами.

2. Негайно вжити заходів щодо подальшого недопущення спричинення шкоди шляхом втрати майнових прав на будівлю УДП.

3. Ініціювати звільнення з посад голови правління ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО» Хомякова Олексія, його заступників Андрія Кравцова та Олександра Кравченка.

4. Ініціювати порушення кримінального провадження за вищевказаними обставинами.

5. Притягнути винних осіб до відповідальності.

Українське Дунайське пароплавство — це останнє пароплавство, яке залишилося в державній власності, нині перебуває під загрозою знищення власним керівництвом.

З листопада 2019 року на посаду Голови правління ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО" був призначений Олексій Хомяков.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини