“Вони вирішили, що перевірка спецзв’язку не потрібна”, – Артем Лагутенко про самоуправство генералів ЗСУ

10.07.2019 14:04

Автор: Артем Лагутенко, журналіст

«Ми вирішили, що балістична експертиза бронежилетів не потрібна», – уявіть собі, що таке рішення ухвалив генерал ЗСУ, який закуповує сотні тисяч нових бронежилетів, котрі одразу направляються на фронт. Ваші батьки, діти, сини, доньки – всі вони одягнули неперевірений захисний одяг.

Через якогось егоїстичного гімнюка, що при всьому тягареві відповідальності на ньому, вирішив ризикнути… Неважливо чому, неважливо на яких умовах. Він просто вирішив, що має право ризикнути. Життями ваших родичів.

От десь таку тезу ми почули від генерала-(вже)лейтенанта ЗСУ Володимира Рапка, який три роки займався переоснащенням спецзв’язку української армії.
До спецзв’язку є три головні вимоги: міцність корпусу (стійкість від погодних умов, ударів, води, землі тощо); безперебійність і дальність зв’язку; кодування зв’язку (щоб ворог не зміг слухати переговори).

Саме останню властивість перевіряє державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (далі «Держспецзв’язок»). Лише після її експертизи ми можемо знати, що спецзв’язок безпечний. Це настільки важливо, що законодавець навіть розробив окремий документ, який вимагає робити цю експертизу перш ніж взагалі мати справу з цим зв’язком:

Фото: скріншот

Ось цитата із нашого інтерв’ю із генерал-лейтенантом ЗСУ Володимиром Рапком за листопад 2018 року:

«Для того, щоб отримати папірець, який говорить, що ці радіостанції дозволяють, щоб по них передавати інформацію з обмеженим доступом, для того треба мати такий папірець. Я вважаю, що на першому етапі це було неважливо».

Запам’ятайте це. Добре закарбуйте в пам’яті слова цієї людини. Вона відповідальна за закупівлю спецзв’язку для ЗСУ. Очевидно, перший етап за три з половиною роки так і не закінчився. Бо ДП «Держспецзв’язок» станом на кінець березня 2019 року так і не отримало екземпляри для проведення експертизи.

Спецзв’язок вже роздають військовим бригадам… Ним хизувався вже колишній президент зі своєї нашумілої ситуативної кімнати… Його вже закуповують інші силові структури держави. Але ми досі не знаємо, надійно закодований там сигнал чи ні.

І це до біса важливо! Адже доступ до технологій компанії, в якої ми закуповуємо спецзв’язок, може мати наш ворог.

Мова йде про турецьку компанію «Aselsan», яка має сателіта в Казахстані: Kazakhstan Aselsan Engineering. Протягом 2018 року ця компанія добряче похизувалася укладанням договорів про співпрацю і ОБМІНОМ ТЕХНОЛОГІЙ(!!!) із оборонною галуззю РФ.

Примітно, що в рамках роботи зі своїм турецьким квазі-татусем, малиш із Казахстану розмістив у себе виробничі потужності «Aselsan». Цікаво, які саме?...

Детальніше про багатомільйонну аферу ЗСУ дивіться в повномасштабному розслідуванні "СтопКору".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини