Володимир Хандогій та чужі мільйони: чи захистить Феміда банк від недобросовісного боржника?

Ексзаступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій намагається віджати 30 млн доларів у банку шляхом скасування іпотечної угоди, яка була підписана з ТОВ «Маджестік» ще у 2007 році. Фактичним власником компанії є колишній посадовець. Він надсилає до суду касаційні скарги, щоб не віддавати кошти та забрати заставну нерухомість. Подробиці афери – у сюжеті Артема Поліковського.

Редакція «СтопКору» поцікавилась у юристів, скільки є часу, щоб подати відповідну скаргу. Адже наразі пройшло більше ніж півроку. Відповідь нас неабияк зацікавила.

«Загальний строк на касаційне оскарження встановлюється у розмірі строком 20 днів з моменту винесення ухвали чи постанови апеляційного суду», – зазначає юрист ГО «Стоп корупції» Юрій Прокопчук.

Виходить, що розумні строки подачі заяв вже давно минули, а пан Володимир, певно, все ж намагається знайти «своїх» людей та повернути справу на розгляд. Адже вже двічі суд відхиляв касаційну скаргу, проте вона була подана ще раз.

Шахрайська схема "віджиму" грошей

Як зауважують правознавці щодо практики подачі касаційної скарги, коли сторона дізнається, на який склад суду було розподілено розгляд цієї скарги, потім її відкликати, через деякий час подавати нову касаційну скаргу – це звичайна стандартна методика, за якою діють підприємства з метою розподілити ту чи іншу справу на «потрібного» головуючого суддю чи склад суду.

Журналісти «СтопКору» самостійно вирішили поцікавитися справою у судді, яка за авторозподілом цього разу розглядатиме скаргу, але вона виявилася небагатослівною, тому подробиць дізнатися так і не вдалося.

«Стосовно цієї справи надійшла касаційна скарга. За моєю інформацією, справа надійшла до канцелярії суду, судом вона буде вирішена, буде вирішено питання про прийняття чи відмову», – повідомила суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ніна Ткаченко.

Зауважимо, що відкладення розгляду справи на стадії прийняття касаційної скарги законом не передбачене.

«СтопКор» продовжує спостерігати цим процесом та сподівається на правомірне рішення Феміди, про що ми обов’язково розповімо у наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини