Волкер: “Всього кілька людей контролюють нереальні частки економіки України”

21.03.2021 11:59

Курт Волкер, колишній спецпредставник Держдепартаменту США в Україні висловив переконання, що наша країна "потребує здорової конкуренції лідерства". Про це Волкер заявив в інтерв'ю журналу "НВ", відповідаючи на запитання про те, дефіцит якого лідерства він спостерігає в Україні, передає "Рубрика".

Volker
Фото: Getty Images

За словами колишнього дипломата, кожній країні у світі "є куди розвиватися в плані лідерства".

"Подивіться, наприклад, на США і все, що у нас зараз відбувається — від штурму Капітолія до серйозної політичної розділеності суспільства", — заявив Волкер.

Для України ж він вважає принципово важливим створення інституту лідерства, коли люди з найвираженішими талантами, ресурсами і можливостями отримують широкий і вільний доступ до трансформації країни та допомагають її розвитку.

"Я часто говорю про те, як важливо Україні трансформуватися демократично, оскільки зараз тут очевидна олігархічна система. Всього кілька людей контролюють нереальні частки економіки країни і, відповідно, певні регіони і частини українського суспільства. Україна ж потребує здорової конкуренції лідерства. Трансформація цієї системи — головний виклик для країни", — вважає Курт Волкер.

Він нагадав, що США наприкінці XIX століття переживали схожу ситуацію, коли Джон Морган, Джон Рокфеллер або Ендрю Карнегі побудували величезні бізнес-імперії, завдяки яким контролювали економіку.

"Тоді Америка змогла провести антитрастове законодавство, роздробити ці бізнес-імперії, але водночас залишити великим бізнесменам можливість робити свій внесок у розвиток країни і суспільства. Тому сьогодні їхні імена в США не асоціюються з олігархатом, вони звучать як імена лідерів-філантропів. Це не тільки економічна, а й величезна культурна зміна, яка, я сподіваюся, станеться і в Україні", — завершив свою думку Волкер.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, майже половина українських заробітчан в Польщі не хочуть повертатися на Батьківщину.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини