«Вода забруднена фекаліями тисячі норок»: по той бік хутрової ферми на Київщині

05.12.2018 15:30

Норкову ферму «Вікинг» у селі Велика Каратуль, що у 100 км від столиці, запустили ще шість років тому. І це – запевняють місцеві – поступово позначилося і на якості води, і на повітрі. Журналісти «СтопКору» вирішили уважно вивчити всю інформацію, яка є у відкритих джерелах про цей об’єкт. І побачили певні розбіжності.

Зверніть увагу на ці цифри. За офіційною інформацією, на фермі стоїть 72 шеди. Це такі видовжені дерев’яні ангари, в яких знаходяться клітки з норками. А тепер дивимось Гугл мапу. Журналісти порахували – шедів на третину більше – 103. Тож команда «СтопКору» знову вирушила у Каратуль. І оскільки на саме підприємство журналістів не пускають – знімальна група вирішили обстежити територію навкруги.

«Ми пройшли всього лиш двісті метрів вздовж паркану норкової ферми «Вікінг» і натрапили на ось таку доволі таки велику ділянку, розміром приблизно двадцять п’ять на двадцять п’ять метрів, яка просто випалена рідкими відходами від життєдіяльності норок», - розповідає журналіст Альона Середа.

Наскільки небезпечною ця знахідка може бути для місцевих? Із цим питання «СтопКор» звернувся до відомого українського еколога Володимира Борейка.

«Завдяки подібному інциденту відбувається забруднення підземних вод і ось ці всі люди, які живуть по сусідству в селі, через деякий час не зможуть пити воду в своїх колодязях, тому що вода буде забруднена фекаліями тисячі норок. Ну і другий момент – це забруднення повітря, неприємні міазми, які по розі вітрів будуть поширюватися на село, і люди, так би мовити, не зможуть просто нормально існувати. Тому що постійно буде запах падалі», - зазначив пан Володимир.

Більше про це – у відео:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини