Влада не відмовилася від плану Б – перенесення місцевих виборів, – Рейтерович

04.06.2020 11:03

Місцеві вибори можуть перенести. Про це 4 червня під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Особливості та виклики» сказав керівник програм Українського центру  суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

У столиці стратував круглий стіл про місцеві вибори-2020 Фото: СтопКор

«Влада, за великим рахунком, не відмовилась від плану Б – перенесення цих виборів. Очільник ЦВК в одному з інтерв’ю сказав: «Ми можемо не мати надзвичайно стану, однак можемо мати обмеження виборчих прав». Посилення ролі ЦВК – не та історія, яка стосується місцевих виборів. Зараз ми бачимо протистояння між місцевою та центральною владою. Вибори будуть під час епідемії. Ми в регіонах що бачимо? На місцевих виборах агітатори працюють «в полі». Представники невеличких партій на місцях вже набирають агітаторів. Проте люди не знають, чи хочуть йти голосувати, тож можливо, політичним силам доведеться виходити на інший рівень», – сказав він.

Ігор Рейтерович Фото: СтопКор

За словами голови столичного осередку ВО «Батьківщина» Віталія Нестора, місцеві вибори можуть не відбутись через дефіцит фінансування.

«У бюджеті на вибори було закладено 2,2 млрд гривень. Це оплата роботи людей, які будуть брати участь у виборах. Через карантин бюджет скоротили на 1 млрд. Тому вибори можуть не відбутись у зв’язку з недостатнім фінансуванням. Держава не відповідатиме за проведення виборів у цілому, оскільки частина фінансових зобов’язань ляже на плечі місцевих бюджетів», – наголосив Нестор.

Як зазначив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала, місцеві бюджети не були готові до цих витрат.

Роман Бочкала Фото: СтопКор

«Я так розумію, в місцевих бюджетах витрати на вибори не були передбачені. У них кожна копійка порахована», – додав він.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини