Влада Китаю відмовилися надати ВООЗ інформацію про COVID-19

13.02.2021 13:45

Китайська влада не надала експертам із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), що працювали в Ухані, дані про ранні випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Про це повідомляє "The Wall Street Journal" із посиланням на експертів ВООЗ, передає "Укрінформ".

Covid
Фото: CNN

"Вони (китайська влада - ред.) надали нам пару прикладів, але це не те саме, що обробити всі випадки, як потрібно для стандартного епідеміологічного дослідження", - зазначив мікробіолог із експертної групи ВООЗ Домінік Дауер.

За словами членів команди ВООЗ, влада КНР і китайські вчені надали власні дослідження, при цьому китайська сторона запевняла, що не зафіксувала випадків COVID-19 в місяці, які передували спалаху коронавірусу в Ухані.

ВООЗ не дозволили ознайомитися з даними, які лежали в основі цих досліджень і дали б можливість проаналізувати, наскільки рано і наскільки інтенсивно вірус почав поширюватися в Китаї.

Зазначається, що Національна комісія охорони здоров'я Китаю і Міністерство закордонних справ не відповіли на прохання видання прокоментувати цю інформацію.

Команда міжнародних експертів ВООЗ, що має з’ясувати походження COVID-19, прибула до Китаю 14 січня.

Нагадаємо, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедос Аданом Гебреєсус заявив, що поки рано виключати будь-яку з версій походження коронавірусної інфекції. Так, Гебреєсус наголосив, що за підсумками візиту місії ВООЗ до Уханя організація отримала "більше розуміння" щодо початку пандемії і окреслила напрямки для подальших досліджень.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано майже 5 200 нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини