Візит президента Анджея Дуди в Україну не поліпшить відносин між Варшавою і Києвом – експерт

12.12.2017 15:10

Поляки повинні звертатися до українців як до партнерів.

Про це інформує "Діалог.UA", посилаючись на польські засоби масової інформації.

"Візит президента Анджея Дуди в Україну швидше за все особливо не поліпшить відносин між Варшавою і Києвом. Але польсько-український конфлікт трохи вщухне", – коментує в розмові з порталом Interia політолог, викладач досліджень Східної Європи Варшавського університету Адам Бальцер.

"За словами експерта, проблема польсько-українських відносин є дуже серйозною, оскільки вона є структурною проблемою, і про це дуже мало говорять в Польщі. Ця проблема дуже сильно вписана в питання ідентичності обох країн. Важко буде знайти взаєморозуміння.

Я побоююся, що складні відносини вплинуть на ставлення до українців, які працюють в Польщі, і можуть привести до фізичних нападів. Тут також існує певний парадокс, який полякам важко зрозуміти: до нас приїжджає молодь переважно із західної та центральної України, де Бандера і УПА користуються популярністю і в яких позитивне ставлення. Водночас, саме ці регіони України є найбільш пропольськими", – звертає увагу Адам Бальцер.

Експерт вважає, що щоб вирішити нинішній конфлікт, треба піднятися над ним і побачити ширшу перспективу, тобто шанси, які дає спільна економічна і військова співпраця між обома країнами і загальні стратегічні загрози з боку Росії.

"Ми повинні звертатися до українців, як до партнерів", – зазначає Бальцер.

"Багато що з наших способів поведінки по Україні культурні антропологи описали б як дії постколоніального характеру. На мій погляд, польська сторона має велику проблему з тим, щоб почати реальний діалог з Україною на партнерській основі", – стверджує Адам Бальцер.

"На жаль, сьогодні в Польщі й Україні існують два паралельні світи та два монологи. Якщо обидві сторони назавжди зміцняться на таких позиціях, то дискусія не матиме великого сенсу", – вважає політолог.

Нагадаємо, президент Польщі прилетить в Україну, щоб обговорити важливі питання по ОБСЄ і сесії Ради безпеки ООН, а також скандал між країнами.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини