Військово-польовий обман – схеми тендерних махінацій в «оборонці»

09.04.2019 11:11

Закупівлі від Міноборони стали справжнім Ельдорадо для низки гравців ринку, які безсоромно дерибанять бюджетні мільярди. Одна з улюблених схем махінацій – залучення підставних фірм. Про найбільш показові тендери дивіться у матеріалі Дарії Довженко.

Один з найбільш яскравих прикладів: компанія «Алас-С» подала кілька скарг, але їх не задовольнили.

«Вони просто роблять вигляд, що процедура закупівлі відбулася відкрито, вони подали скаргу. Антимонопольний не задовольнив скаргу, тому що посилаються на такі порушення, яких в дійсності не було. Для чого це робиться? Для створення ілюзії прозорості в закупівлях», - пояснює керівник Броварського осередку ГО «Стоп корупції», координатор руху «За чесні закупівлі» Роман Сімутін.

І таких ситуацій – десятки. Якщо поглянути на профіль компанії, стає очевидною її місія відволікання уваги. Адже зі 148 закупівель Міністерства оборони «Алан-С» не отримала жодної перемоги!

Тим часом для іншої фірми – ТОВ «МІК» у Міноборони знаходять способи додатково заробити. Закон передбачає можливість продовження контракту та збільшення постачання на 20%. За 2018 рік ми простежили цю тенденцію майже в кожному тендері!

Водночас непотрібних конкурентів усувають. Наприклад, коли вносять зміни до плану річних закупівель і того ж дня оголошують тендер. І вимагають надати висновок, який підтверджує якість. Його слід отримати в Міноборони.

«Щоб отримати такий дозвіл треба: перше – звернутись, провести лабораторні дослідження і тому подібне. Щоб отримати, потрібно 1-2 місяці. Цей висновок апріорі неможливо отримати, коли проводиться тендерна процедура. Поле для нормального підприємця вже закрите», - наголошує пан Сімутін.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X