Військові й на вулиці поживуть! – Будівельна компанія замість будівництва казарм обікрала держбюджет на 14,4 мільйона

28.03.2019 13:28

Керівникам приватної столичної будівельної фірми оголосили підозру в розкраданні 14,4 мільйона бюджетних коштів, які мали піти на будівництво казарм для військовослужбовців у Новоград-Волинському на Житомирщині. Про це повідомили в прес-службі прокуратури міста Києва.

Замість будівництва казарм, керівництво фірми витратило кошти на елітні нерухомість та автомобілі.

Фото: Прокуратура міста Києва

Правоохоронці становили, що у 2018 році Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України уклало з приватною будівельною компанією ряд договорів на виконання робіт із будівництва житла для військовослужбовців на території міста Новоград-Волинський Житомирської області. Сума замовлення склала 54,5 млн грн.

У подальшому на банківські рахунки вказаної будівельної компанії у якості авансового платежу було перераховано близько 15 млн гривень, за які упродовж трьох місяців з моменту отримання підрядник мав закупити необхідні для будівництва матеріали, конструкції та вироби, повідомляють в прокуратурі.

Фото: Прокуратура міста Києва

Директор компанії разом з іншими службовими особами, провели ряд безтоварних операцій з підконтрольними фірмами. У такий спосіб державні кошти були виведені у тіньовий сектор економіки, привласнені зловмисниками та використані на придбання нерухомості, особистих транспортних засобів та інші потреби.

Фото: Прокуратура міста Києва

Внаслідок вчинення вказаних дій Державному бюджету завдано збитки на суму понад 14,4 млн гривень, що підтверджено висновком експертизи.

За результатом розслідування трьом особам, а саме засновнику, директору та головному бухгалтеру вказаної будівельної фірми оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

На даний час до суду скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та арешт наявного майна.

Крім того вживаються заходи цивільного-правового характеру щодо стягнення з компанії вказаних коштів. У свою чергу Міністерством оборони України ще у 2018 році договори із цим підрядником розірвано.

Правоохоронці не вказують назву компанії, втім за даними джерел видання "Української правди", мова йде про ТОВ "Перша будівельно-монтажна група".

Читайте також: "На Дніпропетровщині чиновник вимагав хабар за білборд".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини