Вітренко заявив, що Україна незабаром припинить імпорт електроенергії з РФ і Білорусі

У 2022 році об’єднана енергетична система України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. У 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E. Про це повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час онлайн-зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом, повідомляє Міністерство енергетики України, передає "UA.NEWS".

Vitrenko
Фото: УНІАН

"Процес синхронізації виходить на фінішну пряму – у 2022 році ОЕС України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього, в 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E", – пояснив глава Міненерго.

Синхронізація з ENTSO-E забезпечить демонополізацію ринку електроенергії в Україні і допоможе впровадити на ньому дієві прозорі європейські правила і процедури. Міністри під час зустрічі також обговорили питання синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи, імпорт електроенергії з Білорусі та співробітництво з реалізації пілотного проекту з виробництва тепла з біомаси, введення електронної системи торгівлі.

Вітренко назвав кілька ключових завдань для прискорення синхронізації, серед яких – модернізація енергетичної інфраструктури – генеруючого обладнання та мереж.

"Ми розуміємо, що Україна має проблему з поставками електроенергії з Європи при пікових навантаженнях. Тому розглядаємо можливість розширення, будівництва нових генеруючих потужностей, які задовольнили б наші потреби", – сказав Вітренко.

Зберігається поки і залежність від поставок ядерного палива і вугілля з РФ, але вже розглядається можливість заміщення цього постачальника енергоресурсів. Глава Міненерго зазначив, що стратегічна позиція Міністерства енергетики – не підтримувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, тому відомство напрацьовує механізми проходження осінньо-зимового періоду без такого імпорту.

Міністри торкнулися питання Астравської АЕС в Білорусі.

"Це геополітичний проект: це спільна загроза для Литви і України, тому ми повинні проявити солідарність, зупинивши її подальший розвиток", – сказав міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

Партнери домовилися створити спільну робочу групу для обміну інформацією про стан безпеки на Білоруській АЕС, імпорт електроенергії з Росії, моніторинг та аналіз енергопостачання. Група буде обмінюватися досвідом поточних проектів синхронізації.

Українські трейдери почали в лютому закупівлю дешевої російської електроенергії на додаток до білоруської. Така ситуація на ринку може продовжитися до кінця зими.

Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для НЕК "Укренерго". З 1 квітня оплата підвищиться з 293,93 до 316,08 грн / МВт-год, або на 7,5%.

Україна відновила експорт електроенергії в країни Європейського Союзу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Сполучених Штатах республіканці блокують призначення голови ЦРУ через “Північний потік-2”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини