Вітренко: Будівництво “Північного потоку-2” ще можна зупинити 

Голови правління компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко заявив, що будівництво “Північного потоку-2” ще можна зупинити і вони будуть наполягати на подальшому введенню санкцій.

Vitrenko
Фото: УНІАН

Про це пише УНІАН.

Він вважає, що зараз є достатньо інструментів, щоб зупинити "Північний потік-2".

"Для того, щоб цей газопровід запрацював, має бути оператор – він має бути сертифікований за європейськими правилами. Потім європейські компанії бронюють потужності у цього оператора і можуть отримувати газ через газопровід. Так от, якщо оператор газопроводу буде під санкціями - а я ще раз підкреслюю, 100% Nord Stream AG належить "Газпрому", тому цілком нормально накладати санкції на такого оператора, який фактично є геополітичною зброєю в руках Росії. Якщо будуть накладені санкції на цього оператора, європейські компанії не стануть бронювати потужності цього газопроводу і не будуть отримувати газ через нього", – сказав Вітренко.

Голова правління "Нафтогазу" підкреслив, що останні переговори свідчать про значну підтримку позиції України серед американських сенаторів і конгресменів.

"Вони поділяють нашу заклопотаність щодо того, що цей проект є реальною загрозою для безпеки України. Вони поділяють нашу стурбованість щодо того, що цей проект несе корупцію в Європу, він розділяє Європу. І це, своєю чергою, також становить загрозу для всього світового порядку. Вони готові підтримувати нас, Україну, на нашому шляху боротьби проти цього проекту. Саме тому ми вважаємо цей візит дуже вдалим", – сказав Вітренко.

Глава компанії також вважає, що спільна заява американської адміністрації та німецького уряду не розв'язує питання безпеки для України.

"Ми бачимо, що проблеми та виклики, що стоять перед Україною, насамперед у сфері безпеки, залишаються, принаймні поки, без відповіді. Тому ми продовжуємо пояснювати, що поки Росія, Путін використовує газ, як геополітичну зброю – до тих пір американські санкції без винятків повинні бути застосовані, зокрема, щодо Nord Stream AG і іншим ключовим учасникам цього проєкту", – зазначив він.

Вітренко додав, що питання загроз, створюваних запуском "Північного потоку-2", буде обговорюватися в ході візиту президента Володимира Зеленського в США в кінці серпня.

"Візит президента України пана Зеленського до США 30 серпня, це запропонована американською стороною дата – ми сподіваємося і розраховуємо на те, що ця зустріч буде дуже плідною. В українського президента буде прекрасна можливість пояснити його американському колезі загрози, які створює "Північний потік-2", - сказав голова правління "Нафтогазу".

Як повідомляв “СтопКор” раніше, президент США Джо Байден заявив, що будівництво “Північного потоку-2” вже неможливо зупинити.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини