Вісімнадцять днів із «короною»: інфікований COVID-19 херсонський лікар оприлюднив власну історію хвороби

23.04.2020 08:00

Кожен п’ятий хворий на коронавірус в Україні – медик. Таку невтішну статистику днями поширило МОЗ. У Херсонській області епіцентром захворювання стало місто Олешки, де першою смертельною жертвою вірусу стала працівниця місцевої лікарні. На COVID-19 захворів і сімейний лікар Володимир Шльонський, що працює в Олешківській районній лікарні.

Фото: 0552.ua

Інфікованими виявились також дружина і 11-місячна дитина Володимира. Про це медик повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. Наразі чоловік та його родина почувають себе вже добре та чекають на результати контрольних ПЛР-тестів. Молодий лікар детально описав перебіг своєї хвороби місцевому виданню 0552.ua та закликав українців вчасно звертатись за медичною допомогою при появі тривожних симптомів:

«Перший день. (субота, 4 квітня)

Першіння та незначне почервоніння горла, сухість у носі.

Другий день (неділя, 5 квітня)

Першіння та відчуття дряпання в горлі посилилось, сухість у носі.

13:00 – сильна слабкість, сонливість, незначне підкашлювання.

17:00 – температура 37,1, сильна слабкість, біль в очах, незначний кашель, першіння зменшилось, сильна спрага, сухість у ротовій порожнині, носі.

Третій день (понеділок, 6 квітня)

Сатурація — 86, при незначному навантаженні до 110 (пульс).

Температура 37,4, відчуття печії в грудній клітині, кашель, сильна слабкість, сильний біль в очах, біль в м’язах спини, попереку, неоформлений стул, стоматит.

Четвертий день (вівторок, 7 квітня)

Сатурація — 92, при незначному навантаженні до 116 (пульс).

Температура 37,8, відчуття печії в грудній клітині,незначна слабкість, незначний біль в очах, сильний біль в спині,сильний головний біль, точковий біль в грудній клітині при вдиху, неоформлений стул, стоматит, осиплість голосу.

П‘ятий день (середа, 8 квітня) (взяли ПЛР тест)

Сатурація — 82.

Сильні болі на висоті вдиху (зі зміною положення тіла не пов’язані), кашель, рідкий стіл, температура 37, стоматит, втрата нюху, осиплість голосу.

Шостий день (четвер, 9 квітня)

Сатурація — 76.

Температура 36,8 зранку, сухий кашель посилився, незначна слабкість, неоформлений стул, стоматит, втрата нюху, болючість лімфовузлів (піднижньощелепні, до 0,5 см в діаметрі), температура 37,2 ввечері.

Сьомий день (четвер)

Сатурація —78.

Температура 36,8 зранку, ввечері 37,2, сухий кашель, неоформлений стул, стоматит, втрата нюху.

8 – 14 дні

Температура до 37,0, сухий кашель, нюх почав повертатись з 12 дня.

15 – 18 дні

Кашель зникає (взяли ПЛР тест).

Лікування: вживання великої кількості рідини, самоізоляція».

Відомо, що контакт лікаря з носієм вірусу відбувся 2 чи 3 квітня. Після остаточного одужання та за умови, що контрольний тест покаже відсутність вірусу в організмі, Володимир планує повернутись до виконання своїх медичних обов’язків.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини