Виправдовувач “суддів Майдану” та кум Ківалова: хто голосуватиме за повернення суддівської мантії Сергію Чванкіну?

12.06.2019 13:55

Сумнівні рішення і напади на журналістів, незадекларовані статки й теща-мільйонерка, посиденьки в дорогих рестораціях  – мабуть, саме такими є атрибути типового українського служителя Феміди на думку колегії ВККС, яка визнала одіозного одеського суддю Чванкіна таким, що «відповідає посаді». Хто саме вважає, що суддівська мантія пасує другу і родичу Сергія Ківалова – дізнавалась журналіст «СтопКору» Ася Глуцька.

До сюжету «СтопКору» увійшли кадри, відзняті нашими колегами зі «Слідства Інфо» на святкуванні уродин заступника голови Київського окружного адмінсуду Євгена Аблова в одній з елітних ресторацій столиці. Нагадаємо, винуватець свята – пан Аблов, відомий як один з «суддів Майдану», що свого часу успішно пройшов перевірку ВККСУ. Окрім того, саме цей служитель Феміди визнав законною так звану схему «рюкзаків Авакова».

На вечірці, окрім Сергія Чванкіна, був помічений ще один герой розслідувань «СтопКору» з перлини біля моря – «довічний суддя» Олег Глуханчук, а також «хрещений батько» одеських суддів Сергій Ківалов, член ВККСУ Тарас Лукаш та голова комісії Сергій Козьяков.

Щоправда, останній поспішив заявити журналістам, що «з Чванкіним не пив, з Глуханчуком не пив». Та результати голосування свідчать про зворотне.

Рішення колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України стосовно судді-мільйонера викликало неабиякий резонанс і навіть масові протести під Адміністрацією новообраного президента. Громадських активістів з Києва та Одеси обурює досить дивне уявлення членів комісії щодо «фаховості» і «доброчесності» Чванкіна, спосіб життя якого явно не відповідає задекларованим доходам та який влаштував справжній «цирк на дроті» під час фейкової прес-конференції для ЗМІ.

Тож згадавши крилату фразу «А судді хто?», спробуємо розібратись, хто саме голосував за повернення мантії скандальному персонажу з Південної Пальміри. До складу комісії, зокрема, увійшла Тетяна Шилова, обрана членом ВККСУ в листопаді 2015 року.

Пані Шилова відома тим, що під час останнього конкурсу до Верховного суду входила до колегії, що визнала переможцями найбільш сумнівних осіб: екс-голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, члена ВРП  Тетяну Малашенкову та племінника Сергія Ківалова – Сергія Могила. До речі, племінниця пана Ківалова за дивним збігом є дружиною Сергія Чванкіна.

За даними порталу PROSUD, саме завдяки Тетяні Шиловій успішно пройшли перевірку судді, які в часи Майдану на підставі сфальшованих документів засуджували учасників поїздки до Межигір'я – зокрема, суддя Деснянського суду м. Києва Лісовська О.В. та суддя Подільського суду столиці Захарчук С.С.

Після того як члени ВККС почали отримувати щомісячну зарплату у понад 225 тисяч грн., ВО «Автомайдан» декілька раз звертався до Тетяни Шилової із закликом продемонструвати приклад доброчесної поведінки та відмовитись від квартири, яку їй було безкоштовно передано як службову. Адже отримала вона помешкання у той час, коли вже мала будинок під Києвом. Утім членкиня ВККС повністю проігнорувала звернення, а голова комісії Сергій Козьяков назвав це тиском.

До речі, Тетяна Шилова вивела цю квартиру з-поміж службових, хоча це й суперечить вимогам законодавства і є одним із затверджених Громадською радою доброчесності індикаторів недоброчесної поведінки. Окрім того, розслідування PROSUD показало, що земельну ділянку у с. Іванків на Київщині пані Тетяні виділили безплатно за не зовсім прозорих обставин.

Зазначимо, що чоловік пані Шилової, Володимир Шилов, з 1985 року працював у органах прокуратури. З 4 червня 2013 по 13 березня 2014 він перебував на посаді заступника прокурора Дніпропетровської області, а тому, за даним Люстраційного комітету підлягає люстрації.

Загальний дохід подружжя, яке все життя працювало на державних посадах, за 2018 рік склав майже 3,8 млн грн, родиною задекларовані орендована квартира на 91 кв. м у столиці та заміський будинок площею у 255 квадратів, дві земельні ділянки та три іномарки: Toyota Land Cruiser Prado 2012 р. в., Toyota Land Cruiser Prado 2008 р. в. та Subaru Legacy 2004 р. в.

Додамо, що разом з Володимиром Бутенком та Тарасом Лукашем, якого називають ставлеником вищезгаданого Євгена Аблова, пані Тетяна також увійшла до складу комісії з переатестації скандального судді Глуханчука. Втім, враховуючи власний, досить цікавий «бекграунд», пані Шилова, вочевидь, має досить специфічні уявлення про відповідність суддівській мантії.

Остаточну крапку в історії Сергія Чванкіна мають поставити вже 14 червня, коли члени ВККСУ зберуться у повному складі, щоб схвалити чи не схвалити рішення окремої колегії. До Шилової, Лукаша і компанії доєднається, зокрема, одесит Юрій Тітов, який входить до складу Наглядової ради ківаловської «Одеської юридичної академії» та, за повідомленнями ЗМІ, є власне кумом Сергія Ківалова. Тож рішення комісії, на жаль, спрогнозувати нескладно.

Втім, спільно з одеськими активістами представники «Стоп корупції» все ж домоглися під стінами Адміністрації Президента  певної реакції на «чваніквщину»: уповноважений представник пообіцяв створення робочої групи, а також до НАЗК було подане клопотання про початок повторної перевірки.

А «СтопКор» продовжує розслідування щодо діяльності та зв'язків усіх представників ВККСУ. Нові факти та подробиці – вже незабаром у новому сюжеті.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини